Smrž začal sedmým a devátým místem

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

AKTUALIZOVÁNO - Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v úvodních závodech mistrovství světa superbiků v Austrálii deváté a sedmé místo. Na okruhu Phillip Island byl nejúspěšnější Japonec Norijuki Haga, který dojel první a druhý.

Druhý závod vyhrál americký nováček šampionátu Ben Spies.Pětadvacetiletý český jezdec byl nejrychlejší v páteční části kvalifikace, v sobotu si pak čtvrtým místem zajistil start z první řady. Na vítěze dnes Smrž v obou závodech ztratil přes deset sekund a v průběžném pořadí MS je s 16 body devátý.

"První start se mi povedl a dokázal jsem se i udržet špičky, jenom mi od druhého kola v nájezdech do rychlých zatáček začalo odskakovat zadní kolo a musel jsem trochu zvolnit. Tím jsem přišel o možnost bojovat ve skupince přede mnou nejen o lepší výsledek, ale třeba i o bednu," uvedl Smrž v tiskové zprávě.

Haga v prvním závodě svedl dramatický souboj o prvenství s Maxem Neukirchnerem z Německa, kterého nakonec předčil jen o 32 tisícin vteřiny. V druhém mistrovském klání pak japonský jezdec podlehl Spiesovi o 1,286 sekundy.Smrž v druhém závodu pro změnu doplatil na nekvalitní zadní pneumatiku.

"Na levé straně se mi udělaly puchýře, které praskly, a já jsem tak byl celou jízdu jako na klouzačce. Ztrácel jsem z výjezdů, kde mi zadní kolo neustále podkluzovalo a motorka nejela dopředu. I skrze tento handicap jsem skončil na sedmém místě, jen velmi těsně za Neukirchnerem, jenž v první jízdě bojoval s Hagou o vítězství," dodal Smrž.

Celkově byl český jezdec se startem do sezony spokojen. "Letošní seriál je velice vyrovnaný a těchto výsledků si strašně vážím. Myslím, že vyhraná kvalifikace, první řada na startovním roštu a dva výsledky v elitní desítce, navíc s minimálním odstupem od vedoucích jezdců, lze považovat za velmi dobrý úvod.

Z čeho mám však já osobně největší radost, je skutečnost, že se mi podařilo odstranit problém loňské sezony, což byly starty a především pak úvodní kola závodu," doplnil Smrž.Druhý díl šampionátu superbiků je na programu 14. března v katarském Dauhá.