Kolomý představil kamion na Dakar. Jsme připraveni na sto procent, hlásí | iSport.cz
18. listopadu 2014 • 15:07

Kolomý představil kamion na Dakar. Jsme připraveni na sto procent, hlásí

Autor: tej
Buggyra představila tatru před dakarem
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot Martin Kolomý se připravuje na svůj šestý start na Rallye Dakar. A chce napravit nezdar z letošního závodu, ve kterém musel odstoupit. Představil proto svůj nový kamion Tatru 810. Jedná se o téměř devítitunový kolos s motorem, který má výkon 900 koní. "Stát se může cokoliv, ale podle mě máme kamion na 100% připravený," slíbil český jezdec.



Tatra 810. To je nový stroj, kterým se český pilot Martin Kolomý pokusí zajet stejně dobrý výsledek, jako v roce 2013 na legendárním závodu Rallye Dakar. Kamion může jet maximální rychlostí 150 kilometrů v hodině a závodní spotřeba se vyšplhá až na 160 litrů na sto kilometrů.

Kolomý se rozhodl i pro své šťastné číslo, stejně jako v roce 2013 pojede s číslem 506. "Je to naše šťastné číslo. Když jsme ho měli, dojeli jsme na pátém místě," prozradil na tiskové konferenci v Praze. "Jsme připraveni. Stát se ovšem může cokoliv, všechno se stejně otestuje až během samotné soutěže."

Buggyra představila tatru před dakarem

 
Články odjinud


Články odjinud