26. března 2017 • 14:54

Valašskou rallye suverénně vyhrál Kopecký, druhý dojel Pech

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dalo se to čekat, mnohé napověděla už včerejší první etapa. Valašskou rally ozdobil tvrdý boj o stříbro. Ten se však odehrál daleko za zády vítězné posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler, která dovedla svou Škodu Fabia R5 do cíle s více než minutovým náskokem.Kopecký s Dreslerem na tratích okolo Valašského Meziříčí nezaváhali a nenechali se zaskočit ani desítkami uměle postavených zpomalovacích retardérů, na nichž řada soupeřů chytila penalizaci za škrtnutí nebo sražení. Za chladného, ale suchého počasí tovární posádka Škody pokračovala v suverénním výkonu ze soboty a v neděli dál navyšovala náskok. Kopecký s Dreslerem nakonec na úvodní soutěži letošního sedmidílného MČR TrueCam v rally vyhráli 11 z 12 rychlostních zkoušek a vykročili tak za obhajobou loňského titulu.

Posádka týmu Škoda Motorsport letos útočí na třetí český titul v řadě za sebou. „Valaška nám vyšla na jedničku. I přes velký náskok, který jsem získal během první etapy, jsem se i dnes snažil jet rychle, protože za 14 dní jedeme soutěž mistrovství světa na Rally Korzika, tak nechci vypadnout z tempa. Během závodu jsme na autě potřebovali vyměnit jednu součástku, která byla dostupná bohužel pouze v Mladé Boleslavi. Tým ale dokázal zorganizovat její rychlé doručení do místa soutěže – za to bych chtěl všem poděkovat,“ prohlásil Kopecký v cíli.

1080p 720p 480p 360p 240p
Valašskou rallye suverénně vyhrál Kopecký, druhý dojel Pech

Za zády Kopeckého se o zbývající místa na stupních vítězů rozhořela bitva s mnoha zvraty. Jejími aktéry byli další pilot Škody Fabia R5 Jan Černý a Václav Pech s Fordem Fiesta R5. Po sobotě měl mírně navrch Pech, ale do nedělního rána se lépe vyspal Černý a zdálo se, že přebírá otěže. Pomalu, ale jistě stahoval náskok Pecha a po první nedělní sekci rychlostních zkoušek ho prakticky vymazal.

Když pak na odpoledním průjezdu kopřivnickým polygonem Černý „nadělil“ Pechovi skoro 17 sekund, zdálo se být rozhodnuto. Jenže zkušený Plzeňan se vzepjal k famóznímu finiši, ze své nové fiesty vyždímal maximum a urval celkové stříbro o pouhou sekundu! S vypětím všech sil tak dokázal rozrazit dvojblok Fabií Kopecký – Černý.

Ani pod stupni vítězů to nebyla žádná nuda. Každý bojoval dle svých možností a úměrně stavu techniky. Od startu do cíle si bramborovou medaili držel Jan Dohnal s letitým, ale stále rychlým Fordem Focus WRC. Byl to právě on, kdo jako jediný získal Kopeckého skalp, když těsně vyhrál 7. rychlostní zkoušku. Nejlepší pětku uzavřel Roman Odložilík s dalším Fordem Fiesta R5. Skóre Škoda: Ford 5:5 zůstalo, pouze Vlček si prohodil pořadí s Polákem Szejou a Tlusťák s Tarabusem. Všichni doplatili na „retardérové“ penalizace, které nadělaly dost zlé krve.

Skupinu N produkčních vozů vyhráli Václav Kopáček s Barborou Rendlovou v Subaru Impreza, vítězství mezi vozy s jednou poháněnou nápravou vyválčila další smíšená posádka Patrik Rujbr/Veronika Římalová s Renaultem Clio.

Janča Valašská rallye, první závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:30:57,8, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:11,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:12,1, 4. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:01,1, 5. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -3:04,5, 6. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:22,7, 7. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -3:30,9, 8. Tlusťák, Vybíral (Škoda Fabia R5) -4:25,4.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze