22. dubna 2017 • 18:47

Kopecký s přehledem ovládl Rallye Šumava, stříbro vybojoval Pech

Autor:
Jan Kopecký a Pavel Dresler s vozem Škoda Fabia R5 na Rallye Šumava
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhým dnem pokračovala druhá soutěž letošního mistrovství ČR v automobilových soutěžích. Rally Šumava Klatovy v sobotu nabídla strhující boj o 2. místo, který okořenil silný nárazový déšť. Na mokrém povrchu nikdy není daleko k havárii - řada jezdců své vozy nezvládla a skončila mimo trať. Aktuální česká špička ve složení Kopecký, Pech a Černý si s obtížnými podmínkami poradila bez zaváhání. Z výhry se nakonec podle předpokladů radoval Kopecký.Dopolední sekce rychlostních zkoušek se ještě nesla v relativním poklidu, když lehký déšť pouze mírně navlhčil tratě v okolí Klatov a Sušice. Jan Kopecký pokračoval v budování náskoku a bezpečně kontroloval situaci. Vyhrál 6., 7. i 8. zkoušku, ta 9. se pak stala kořistí Václava Pecha. Na 10. RZ zajeli všichni tři favorité na desetinu sekundy stejný čas, a tak se šlo do servisní zóny v pořadí Kopecký – Pech – Černý. Mezi stříbrnou a bronzovou příčkou však byl odstup menší než 10 sekund. Dalo se tedy čekat, že o pořadí na stupních vítězů se bude tvrdě bojovat dál.

Podívejte se, jak Jan Kopecký se Škodou Fabia ovládl Rallye Šumava

Že to bude boj dramatický a těžký, napovědělo už dění v servisní zóně. Lehké přeháňky se změnily ve vytrvalý déšť, což nadělalo vrásky týmovým stratégům. Bylo zřejmé, že rozhodující bude výběr pneumatik. Špatná volba mohla zhatit veškeré dosavadní úsilí. Většina posádek vsadila na jistotu „mokrého“ obutí, ale i na měkkých pneu to místy hodně klouzalo. Ani to ovšem nezastavilo suverénní jízdu mladoboleslavské tovární posádky Kopecký/Dresler, která se už nemusela nikam bezhlavě hnát. Jan Kopecký opět využil bohaté zkušenosti a jezdeckou inteligenci k tomu, aby si i v náročných podmínkách pohlídal vítězství. Bitvu o stříbro pro sebe nakonec rozhodl plzeňský matador Václav Pech, ale Jan Černý nemusí být zklamán. Mladý příbramský jezdec předvedl konzistentní výkon bez chyb a zasloužil se o to, že Škoda Fabia R5 měla dvojité zastoupení na stupních vítězů. Zatímco Kopecký usedá za volant továrního speciálu, Jan Černý startuje s tzv. zákaznickou verzí vozu Škoda Fabia R5.

„Zejména odpolední sekce byla náročná, na mnoha místech bylo opravdu hodně vody a dost to klouzalo. Nicméně měli jsme náskok ze včerejška, s nímž se dalo dobře hospodařit. Dík patří celému týmu, který připravil auto na jedničku. Můžeme se na něj stoprocentně spolehnout a to nám dodává jistotu,“ zhodnotil své vystoupení na Šumavě její vítěz Kopecký. Vedle absolutního pořadí se tradičně vyhlašovaly i dílčí klasifikace. Mezi produkčními vozy si po vyzrálém výkonu dojela pro prvenství mladá smíšená posádka Václav Kopáček/Barbora Rendlová se Subaru Impreza, na jejíž straně byla také výhoda domácího prostředí. Mezi tzv. dvoukolkami, tedy vozy s poháněnou přední nápravou, se k výhře propracovali Rakušani Simon Wagner/Gerald Winter s Peugeotem 208.

Rallye Šumava Klatovy, druhý závod seriálu TrueCam mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:34,5, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -47,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:12,5, 4. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -2:06,7, 5. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -2:38,0, 6. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -3:00,2, 7. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -3:00,9, 8. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -4:12,2.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze