Drama na Mexické rallye, Lappi vede o jednu desetinu vteřiny | iSport.cz
8. března 2019 • 10:08

Drama na Mexické rallye, Lappi vede o jednu desetinu vteřiny

Autor: ČTK
Esapekka Lappi vyhrál úvodní diváckou rychlostní zkoušku
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fin Esapekka Lappi vyhrál úvodní diváckou rychlostní zkoušku Mexické rallye. Pilot citroënu však na 1,14 km dlouhém testu v Guanajuatu porazil druhého Nora Andrease Mikkelsena jen o jednu desetinu sekundy.Trojice favoritů Estonec Ott Tänak, Thierry Neuville z Belgie a Francouz Sébastien Ogier erzetu z bezpečnostních důvodů neabsolvovala. Organizátoři totiž pro posádky připravili sto metrů před cílem speciální rampu pro skok, která se poškodila.

Všichni tak dostali náhradní čas, na Lappiho ztrácí 0,6 sekundy a dělí se s Brity Krisem Meekem a Elfynem Evansem o třetí místo.

Třetí díl MS pokračuje dnes dalšími osmi rychlostními zkouškami. V roli lídra šampionátu ji absolvuje Tänak, na páté vítězství bude v Mexiku útočit mistr světa z předešlých šesti let Ogier.

 
Články odjinud


Články odjinud