Ogierovi utíká obhajoba. V Katalánsku hodně ztratil, pro titul jede Tänak | iSport.cz
25. října 2019 • 13:25

Ogierovi utíká obhajoba. V Katalánsku hodně ztratil, pro titul jede Tänak

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Sébastien Ogier měl v Katalánsku od počátku potíže
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už tak malá šance Sébastiena Ogiera na sedmý titul mistra světa za sebou se hned v úvodu Katalánské rallye téměř rozplynula. Francouzský pilot nabral po problémech s posilovačem řízení svého citroënu velkou časovou ztrátu a je prakticky ze hry o zisk větší porce bodů, jež by mu udržely naději na obhajobu.Ogier sice začal předposlední rallye sezony nejrychlejším časem, hned v druhé erzetě se ale projevily potíže s řízením a pětatřicetiletý Francouz začal ztrácet. Po třetím testu se Ogier propadl na konec třetí desítky a jeho odstup za aktuálně nejrychlejším Danim Sordem ze Španělska narostl na více než tři a půl minuty.

Výpadek úřadujícího šampiona tak nahrává lídrovi celkového pořadí Ottu Tänakovi, jenž do Katalánska přijel s náskokem 28 bodů před Ogierem. K tomu, aby se jezdec Toyoty stal jako první Estonec mistrem světa už v neděli, potřebuje vést o 30 bodů. K dispozici má případně ještě závěrečnou rallye sezony v Austrálii.

Tänak je po polovině úvodní etapy třetí s odstupem 7,5 sekundy za Sordem. Mezi nimi je třetí muž průběžného pořadí MS Thierry Neuville z Belgie.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud