Škoda míří do Číny. Speciál Fabia R5 si objednal tým DA-Motorsport | iSport.cz
5. prosince 2019 • 17:37

Škoda míří do Číny. Speciál Fabia R5 si objednal tým DA-Motorsport

Autor: mto
TOP VIDEA
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Škoda hlásí jednu zajímavou novinku, vůbec poprvé bude její vůz používat čínský rallyeový tým. Tým DA-Motorsport získal dva vozy Fabia R5, které byly navíc dál technicky zdokonaleny u Škoda Motorsport. Závodní speciál bude mít ostrou premiéru na čínském mistrovství během rallye v Dongshan Bay Rim 6. prosince 2019.„Škoda vyhrává na mnoha rallyových tratích po celém světě a model Fabia R5 je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozů v historii stáje. Očekáváme, že bude pokračovat ve své pověsti a pomůže dále posílit pozici značky v této zemi,“ řekl přímo v Pekingu Ralf Hanschen, prezident značky pro Čínu.

Spokojený byl také Chen De’an, Ředitel DA-Motorsport, který také ani v nejmenším nešetřil chválou.

„Náš nový tým kombinuje mimořádné schopnosti vozu s našimi kvalitními jezdci a závodními zkušenostmi týmu DA-Motorsport. DA-Motorsport Škoda Fabia R5 Rally Team má potenciál stát se skutečným ‚týmem snů‘ a v čínské sérii automobilových soutěží vést, vyhrávat na rychlostních zkouškách, a nakonec zvítězit v celém šampionátu,“ stojí v tiskové zprávě.

Motorsport je v posledních letech v Číně na vzestupu a Fabii R5 pomohlo také to, že vybojovala čtyřikrát v řadě za sebou mezi roky 2015 a 2018 mistrovský titul v Asijsko-pacifickém šampionátu APRC.

Nejnovější verze vozu je pak vybavena zdokonaleným motorem 1,6 litru turbo, jehož základem je agregát vyráběný společností SAIC VOLKSWAGEN v Šanghaji.

 
Články odjinud


Články odjinud