Engel s Podmolem rozjeli rychlou Baju. Oba chtějí v Polsku útočit na bednu | iSport.cz
4. září 2020 • 22:00

Engel s Podmolem rozjeli rychlou Baju. Oba chtějí v Polsku útočit na bednu

Autor: afo
Vstoupit do diskuse
0
LIbor Podmol, závodník týmu Orion - Moto Racing Group, vstoupil do Baja Poland osmým místem a to se nevyhnul pádu.
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden po Řecké rallye jsou opět na startu. Tentokrát na závodníky z týmu Orion - Moto Racing Group čeká Baja Poland. A oběma se v pátečním shakedownu dařilo – Milan Engel skončil na pátém místě, Libor Podmol dojel osmý. „Bylo to hodně písčité, takový motokros,“ popisoval Podmol podmínky. „Navigace je zcela zbytečná, jede se na plný plyn,“ dodal Engel. V sobotu je na programu 190kilometrový okruh, který závodní kolona objede dvakrát. Oba čeští jezdci chtějí offroadovou trať vedoucí vojenským prostorem nedaleko Štětína zvládnout co nejrychleji a bojovat o stupně vítězů.V Řecku byli zvyklí na vyprahlé cesty s kameny, v Polskou zase brázdí písčité trasy s loužemi. Opačné extrémy prožívají jezdci z českého týmu Orion - Moto Racing Group. Baja Poland je pro Podmola s Engelem dalším důležitým testem, tradiční soutěž totiž absolvují na dakarských motorkách. A prvních sedm kilometrů nezačala pro úspěšného freestyle motokrosaře moc dobře, už ve třetí zatáčce totiž spadl. „Položil jsem to před lidmi a fotografem. Když havarovat, tak ve správné zatáčce,“ usmál se Podmol, který minulý víkend skončil v Řecké rallye na třetím místě.

A v konkurenci více než třiceti závodníků chce rovněž uspět. „Bedna je v Polsku možná. Pokusíme se o to,“ dodal bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu, který byl s výsledem v úvodním dni spokojený. „Ztratil jsem minimálně patnáct vteřin kvůli pádu, i tak jsem dojel v nejlepší desítce a jen osm vteřin za mým týmovým parťákem. Myslím, že nějaká rychlost tam je. Bavilo mě to.“ Navíc na letošním ročníku Baja Poland je snad nemožné se ztratit, trasa vede po vyjetých kolejích.

„Nečekal jsem, že cesta bude vypadat, jakoby jí někdo prohrábl buldozerem. Navigace je opravdu jednoduchá, není potřeba se do ní dívat,“ popisoval Engel, který v Řecku dojel na druhém místě celkového pořadí. Rozhodovat v Polsku bude zejména rychlost. „Jediné, co nás zpomalovalo, byly kaluže. Občas jsem je objížděl a tím ztrácel čas.“ A jak si oba parťáci z české motorkářské stáje rozumí? „Libor je pohodář, nemá s ničím problém, adaptace na jinou sportovní disciplínu mu jde dobře,“ dodal Engel, několikanásobný účastník Dakarské rallye a dalších mezinárodních cross-country soutěží.

Za tým Orion - Moto Racing Group jede v Polsku ještě Jakub Hroneš, který skončil v pátek patnáctý. „Na písku jsem ještě s dakarskou motorkou nejel. Jsem ale z toho mile překvapený, jelo se hezky,“ hlásil v cíli. V sobotu na závodníky čekají dva velké okruhy, soutěž končí v neděli čtyřmi rychlostními zkouškami.

Témata:  motorismus, Podmol
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud