9. září 2014 • 15:50

Schumacher je doma! Z nemocnice ho pustili 254 dnů po nehodě

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Balzám na duši po derby, řekl Tecl po postupu. Kroměříž? Rekord i modelový mač na Vlašim
ZIMÁK s Dudou o zavřené NHL či Kometě. Holík je mrtvý hráč, snad ho to ani nebaví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher bude pokračovat v rehabilitaci po vážném zranění hlavy v domácích podmínkách. Legendární německý jezdec byl propuštěn z univerzitní kliniky v Lausanne, kde byl od června. Oznámila to jeho manažerka Sabine Kehmová. Podle ní Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících odpovídající pokroky, po prosincové fatální nehodě na lyžích ve Francii má ale nadále před sebou "dlouhou a složitou cestu" k uzdravení."Michael Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla v prohlášení Kehmová.

Stejně jako vždy při podobné příležitosti požádala média a veřejnost, aby respektovala soukromí Schumacherovy rodiny a nespekulovala o jeho zdravotním stavu, který sama opět nijak blíže neupřesnila.

Sedminásobný mistr světa F1 se vážně zranil 29. prosince 2013 při lyžování v Méribelu. Po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a byl udržován v umělém spánku.

Z kómatu jej lékaři probouzeli přes pět měsíců a v polovině června byl převezen z Francie do Švýcarska, kde Schumacher žije.

Schumacher opustil speciálně vyhrazené pokoje na klinice v Lausanne
Schumacher opustil speciálně vyhrazené pokoje na klinice v Lausanne

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud