3. září 2015 • 14:37

Jsi krysa, nadávají Vršeckému. Buggyra jede do Maďarska s ochrankou

Autor: ,
Buggyra jede do Maďarska s ochrankou
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle se jen tak nevidí. Chystají se po povedeném představení v Mostě na další závod ME tahačů v Maďarsku, přesto musí tým Buggyra řešit nečekané potíže. A těmi jsou výhružné maily, jejímž terčem je pilot a dvojnásobný mistr Evropy, David Vršecký. Začalo to už na konci června po závodu v Nürburgringu, kdy pilot Buggyry David Vršecký začal dostávat výhružné maily.

„Chodily mi dva měsíce s tím, že jsem krysa, neumím závodit a neměl bych zabírat místo těm lepším. Přišlo mi to docela úsměvné, protože zrovna na Nürburgringu se mi dařilo nad poměry,“ řekl Vršecký s tím, že informacím nevěnoval pozornost ani poté, co podle něj vyšlo najevo, že autorem zpráv je Vogel András, otec členky týmu Oxxo Racing Adriany Vogel.

„Vůbec jsem to neřešil ani nespojoval s Norbertem Kissem, úřadujícím mistrem Evropy a průběžným lídrem šampionátu. Žádný jezdec nemůže ručit za to, že se v řadách „fanoušků“ neobjeví nějaký magor,“ vyprávěl Vršecký.

Jenže po úspěšném představení Buggyry v Mostě situace zostřila, neboť Vršeckého s Adamem Lackem zastavil v depu neznámý jedinec v barvách maďarského týmu.

„Nejdříve jsem si říkal, že si někdo dělá legraci, ale pak jsem nabyl dojmu, že se jedná o blázna. Vykřikoval něco, že vůbec nemáme vstupovat na maďarskou půdu, protože stejně na okruh nedojedeme,“ popisuje krátké setkání Adam Lacko.

Následující den se navíc výhružné vzkazy objevily i na facebookovém profilu obou jezdců a celou záležitostí se začal zabývat management Buggyry.

„Pan Vogel András má svůj facebook plný mačet, zbraní a vět o tom, jak správné je likvidovat uprchlíky. Zadali jsme rychlou analýzu jeho profilu a bylo nám řečeno, že se jedná o člověka s psychopatickými sklony, tudíž velmi nevyzpytatelnou osobu,“ řekl týmový manažer Jan Kalivoda.

I proto začala Buggyra jednat a o celé události informovala šéfa truckové komise FIA Manuela Vidala a management Hungaroringu. „Neměli jsme jinou možnost, do Maďarska jsme totiž pozvali naše obchodní partnery z Turecka, Saudské Arábie a Kataru a jsme povinní jim garantovat bezpečnost. Proto s sebou bereme na Hungaroring vlastní security tým,“ potvrdil Kalivoda.

„Okamžitě přišla reakce jak ze strany Oxxo Racing Teamu, tak pořadatelů. Ředitel Hungaroringu se spojil s představiteli policie v Budapešti, máme příslib toho, že pan András Vogel nebude mít přístup na okruh, k našim jezdcům, celému týmu i hostům bude poskytnuta maximální ochrana.“

Manažer Buggyry proto potvrdil, že Oxxo Racing Team nenese na celé záležitosti sebemenší vinu. „V každém sportu najdete psychopaty a extremisty. Buggyra má s maďarským týmem velmi korektní vztahy, které hodlá nadále udržovat. A jsme přesvědčeni o tom, že naši soupeři chápou, že v tomto případě nejde jenom o naše jezdce a hosty, ale o motoristický sport jako takový.“

Situace je vygradovaná ještě tím, že právě Adam Lacko usiluje s Norbertem Kissem o titul mistra Evropy ztrácí na něj 76 bodů.

„Jezdím za profesionální tým, který se o mě po všech stránkách stará. Norberta Kisse jsem před lety ve Smolensku poté, co mi praskl brzdový kotouč, trefil v plné rychlosti. Přestože šlo skoro o život, během několika desítek sekund jsme si všechno vyříkali a naše vztahy jsou velmi korektní. Nemám důvod nevěřit, že tomu tak bude i nadále,“ řekl Adam Lacko a David Vršecký s úsměvem dodal:

„Pokud je na tom pan Vogel tak špatně, že vyhrožuje člověku belhajícímu se s berlí v ruce, asi s ním opravdu nebude něco v pořádku. Přeji mu brzké uzdravení.“

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, motorismus, buggyra
 Klasická verze
Mobilní verze