12. června 2016 • 20:01

Buggyře se daří: Lacko vládne a nováček Forman vybojoval bednu

Autor: rjm
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Tohle se rozhodně nečekalo! Nováček týmu Buggyra získal ve svém třetím závodním víkendu první umístnění na stupních vítězů. V rámci Evropského poháru tahačů skončil Jiří Forman po penalizaci dvou závodníků ve Francii na třetím místě. Dařilo se také stájovému kolegovi – Adam Lacko v nedělním klání rozšířil svoji pohárovou sbírku, v poslední jízdě vybojoval první místo. Český pilot je tak stále lídrem evropského šampionátu.

Na okruhu v Nogaru se jel závod plný dramatických momentů. Hned několik závodníků bylo penalizováno za porušení maximální rychlosti při startovní proceduře. Tato skutečnost vynesla nakonec na třetí pozici nováčka Jiřího Formana, který tak napodobil Davida Vršeckého. Dvojnásobný mistr Evropy získal mezi trucky svůj první pohár právě v Nogaru.

„Určitě jsem šťastný, to je jasné. Na druhou stranu vím, že mi to teď tak trochu spadlo z nebe, ale určitě je to dobrá motivace do dalších závodů,“ uvedl Forman po zjištění nových výsledků.

Po druhém a třetím místě ze sobotního programu si Adam Lacko připsal na své konto nejprve druhou příčku a ve druhé jízdě, kde se prvních osm jezdců protáčí, vybojoval ze sedmé startovní pozice vítězství! O první místo se musel prát s domácím Anthony Janiecem.

„Připravil jsem si útok a na brzdy po dlouhé rovince jsem to poslal na vnitřek. Pokaždé to vyšlo,“ uvedl spokojeně na stupních vítězů Lacko.

Výsledky závodů ME tahačů – Nogaro, Cup Race 1: 1. Kiss (Maďarsko/Mercedes) 12 kol, 2. Lacko (Česko/Buggyra) +3,078s, 3. Hahn (Německo/MAN) +3,937s, 10. Forman (Česko/Buggyra) + 59,263s. Cup Race 2: 1. Reinert (Německo/MAN) 12 kol, 2. Hahn (Německo/MAN) +0,710s, 3. Lacko (Česko/Buggyra) +2,157s, 9. Forman (Česko/Buggyra) +31,311s. Cup Race 3: 1. Hahn (Německo/MAN) 12 kol, 2. Lacko (Česko/Buggyra) +0,583s, 3. Reinert (Německo/MAN) +7,571s, 9. Forman (Česko/Buggyra) +44,765s. Cup Race 4: 1. Lacko (Česko/Buggyra) 12 kol, 2. Hahn (Německo/MAN) +3,272s, 3. Forman (Česko/Buggyra) +21,402s.

Průběžné pořadí ME - jezdci: 1. Adam Lacko 146, 2. Jochen Hahn 144, 3. René Reinert 91, 4. Anthony Janiec 76, 5. Norbert Kiss 61, 10. Jiří Forman 30, 12. František Vojtíšek 16. Průběžné pořadí ME - pohár konstruktérů: 1. Reinert Adventure 243, 2. Buggyra Racing 197, 3. Lion Truck Racing 151, 4. WOW! 111, 5. Tankpool 24 Racing 80.