3. září 2017 • 21:23

Lacko dál vévodí mistrovství Evropy tahačů, na stupních vítězů byl i Vršecký

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
Česko - Švédsko: Klíčový gól Kašeho na 3:2 v semifinále MS v hokeji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba piloti týmu Buggyra Adam Lacko i David Vršecký v dnešních závodech mistrovství Evropy tahačů v Mostě vybojovali umístění na stupních vítězů. Lacko, jenž vede průběžné pořadí šampionátu, vyhrál třetí jízdu Czech Truck Prix, Vršecký byl ve čtvrté druhý a dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně. Lacko si díky triumfu v první dnešní jízdě, která byla tradičně lépe bodově ohodnocená, a následnému sedmému místu ve druhém závodě upevnil vedení v seriálu. Po šesti z devíti závodních víkendů má na druhého Jochena Hahna z Německa náskok 60 bodů. Na severu Čech se největšímu rivalovi vzdálil o dva body. Buggyra nadále kraluje i Poháru konstruktérů.

„Situace je příjemná, o tom vím, ale o titulu zatím nepřemýšlím a soustředím se na nejbližší závod,“ řekl Lacko spolupracovníkovi ČTK. „Když to ale půjde tímto stylem, je dobře našlápnuto,“ usmíval se již v sobotu, kdy byl druhý a čtvrtý.

K dnešní výhře, jubilejní desáté v sezoně, nakročil již v kvalifikaci, kterou ovládl. Jistě si poté vedl i v závodě, který vyhrál stylem start - cíl. „Nebylo to tak jednoznačné, jak se na první pohled mohlo zdát, ale povedlo se,“ řekl Lacko.

V závěrečné jízdě víkendu potom zbytečně neriskoval. „Vzhledem k tomu, jak jel David takticky naprosto skvěle, jsem měl dobrý přehled o tom, jak si vedou moji největší soupeři. Nemělo smysl se někam hnát za každou cenu a riskovat hloupý předjížděcí manévr a ztrátu bodů,“ doplnil dvaatřicetiletý jezdec.

Vršecký se v průběhu sezony do šampionátu vrátil po tříleté přestávce a dnes se dočkal prvního umístění na stupních vítězů. „Závěr byl ale hodně napínavý. Na začátku posledního kola mi praskl brzdový kotouč na pravém předním kole, a když jsem slyšel v závěrečném kole zvuky vpředu na nápravě, tak jsem si nebyl jistý, zda mě soupeři nakonec nepředjedou,“ uvedl Vršecký, jehož hlavním úkolem je nyní pomáhat Lackovi a týmu. „Takže z víkendu mám velkou radost, protože Adam i tým zvýšili bodový náskok v šampionátu,“ podotkl dvojnásobný evropský mistr.

Bod do hodnocení ME si dnes připsal i František Vojtíšek, který byl ve třetí jízdě desátý. Zkušený jezdec mohl dopadnout mnohem lépe, neboť cílem projel jako šestý. Dostal však penalizaci za překročení rychlostního limitu 160 km/h.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Mostě:

Třetí jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 22:46,340, 2. Hahn (Něm./Iveco) -2,753, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,226, ...7. Vršecký (ČR/Buggyra) -30,101, 10. Vojtíšek (ČR/MAN) -39,964.

Čtvrtá jízda: 1. Brereton (Brit./MAN) 23:02,926, 2. Vršecký -7,771, 3. Halmová (Něm./MAN) -8,251, ...7. Lacko -9,807, 15. Vojtíšek -50,217.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 278, 2. Hahn 218, 3. Halmová 209, ...8. Vršecký 73, 22. Vojtíšek 2.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra Racing 378, 2. Team Reinert Adventure 341, 3. Die Bullen von Iveco Magirus 334.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud