Lacko bude v Jaramě útočit na titul, Buggyra na triumf mezi týmy | iSport.cz
6. října 2017 • 09:36

Lacko bude v Jaramě útočit na titul, Buggyra na triumf mezi týmy

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Adam Lacko se může o víkendu stát mistrem Evropy
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

S teoreticky snadným úkolem získat patnáct bodů, které mu zajistí triumf v evropském šampionátu tahačů, se o víkendu postaví na start závodů v Jaramě jezdec Adam Lacko. Jednička týmu Buggyra měla šanci získat titul již před dvěma týdny v Le Mans, což se jí ale nepodařilo. Ve Španělsku by ale Lackovu cestu za titulem s ohledem na letošní výsledky mohly zastavit leda technické problémy."Nepamatuji si na závod z poslední doby, ve kterém bych získal jenom patnáct bodů, ale stát se může všechno. Každopádně v Jaramě nehodlám měnit taktiku, pojedu jako vždycky," uvedl Lacko v tiskové zprávě roudnického týmu.

Přímo v Le Mans ale přiznal, že pojede takticky. "V Jaramě mi stačí se v sobotu lehce posnažit a může být hotovo. Stačí dojet za Hahnem a je to," řekl Lacko, jenž má na německého soka Jochena Hahna náskok 45 bodů. Ve čtyřech závodech se bude rozdělovat dohromady 60 bodů, a že by Hahn vyhrál všechny jízdy, je prakticky vyloučené.

Třiatřicetiletý český jezdec ale zatím neslaví, uvědomuje si, že poslední krok musí udělat sám. "Ještě ty body nemám a nikdy předčasně neslavím. Každopádně, až to vyjde, dám řeč s Davidem, který s tím má zkušenosti," pousmál se Lacko, kterému bude opět krýt záda zkušený David Vršecký. "V Le Mans mi říkal, že své tituly získal poté, co do Jaramy přijel s náskokem 13 a deseti bodů. Když to dal on, prý to zvládnu taky," uvedl.

Vršecký nebude pouze krýt záda Lackovi, Buggyra vede i průběžné pořadí týmů a chce získat Pohár konstruktérů. "I když se jedná o druhý a původně neplánovaný cíl, jsem přesvědčen o tom, že Adam s Davidem udělají pro jeho zisk všechno," řekl týmový manažer Jan Kalivoda. "To, že cokoli kromě individuálního titulu budeme považovat za neúspěch, jsme deklarovali před začátkem sezóny. Jsme titulu blízko, ale patnáct bodů za Adama nikdo nezíská," podotkl.

Průběžné pořadí ME:

1. Lacko (ČR/Buggyra) 345, 2. Hahn (Něm./Iveco) 300, 3. Kiss (Maď./Mercedes) 284, ...8. Vršecký (ČR/Buggyra) 122, 22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra Racing 494, 2. Reinert Adventure 457, 3. Iveco Magirus 449.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud