Superstrašidelný! Podmol přeskočil jako první Čech rodinný dům | iSport.cz
29. června 2018 • 13:33

Superstrašidelný! Podmol přeskočil jako první Čech rodinný dům

Autor: ivp
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Něco takového tu ještě nebylo. Vzít motorku, rozpálit otáčky do červena a přeskočit rodinný dům. „Bylo to superstrašidelný,“ říkal freestyle motocyklista Libor Podmol, který tento bláznivý čin ve čtvrtek úspěšně zrealizoval. A to i navzdory nevyzpytatelnému deštivému počasí.Když se ráno podíval na oblohu, nebyl si právě úplně jistý. Deštivé mraky, do toho nevyzpytatelný vítr. Nic bezpečného. Jenže se rozhodl necouvnout. A o pár hodin později pak Libor Podmol předvedl něco, co v Česku ještě nebylo.

Na své motorce přeskočil rodinný dům!

„Hlavně první pokus byl superstrašidelný. Nebyl jsem si jistý směrem a odrazovou rampou. Také hrozilo, že s motorkou uklouznu při dopadu. Nakonec to byl zážitek, vše se zadařilo,“ byl nadšený Podmol, loňský vicemistr světa.

Aby ne, už od rána totiž vesničce Vatěkov u Benešova pršelo a podmínky nebyly vůbec přívětivé. „Vypadalo to, že celou akci budeme muset zrušit,“ říkal Podmol, který si však lepšímu odrazu koupil koberec, který položil před odrazovou rampu.

VIDEO: Podívejte se, jak Libor Podmol přeskočil dům

Poprvé též vyzkoušel celonafukovací dopad – prototyp dovozený z USA. A když déšť ustal, vyrazil „Na poslední chvíli jsme museli ještě změnit převody na motorce, abych se dokázal co nejvíce rozjet. Bratr mi ještě sjel domů pro novou zadní pneumatiku, ale i tak byl Začátek pekelně stresový,“ popisoval Podmol, zlatý medailista z X-Games 2016.

Proto, aby rodinný domek mohl přeskočit, se musel dostat do výšky deseti metrů. Stavba byla totiž v mírném kopci. Skok musel být dlouhý kolem 25 metrů. „Byl to hodně zvláštní pocit koukat při triku na střechu. Rozhodně jsem si to užíval, když jsem zjistil, že barák přeletím a voda mě nezastavila,“ smál se a během skoku předvedl i jeden ze svých triků.

Přesto to nebylo zcela bez komplikací. Strašákem byla hlavně odrazová rampa, která se časem začala propadat do bahna.  „Při jednom dopadu jsem si zapletl zadní nohu do kola. Nad kotníkem mám šrám. Mé poslední salto jsem málem nedotáhl, pneumatiky byly už moc mokré,“ tvrdil Podmol, který ani nechtěl poničit rodinný dům. „Pokud bych štrejchnul střechu, musel bych si ho celý koupit,“ smál se freestyle motokrosař.

To se však nakonec nestalo. A tak se světový kousek stal díky němu skutečností.

Freestylový motocyklový jezdec Libor Podmol přeskočil 28. června 2018 ve Vatěkově na Benešovsku rodinný dům a zároveň nad ním předvedl salto. V rámci přípravy na letní X-Games
Freestylový motocyklový jezdec Libor Podmol přeskočil 28. června 2018 ve Vatěkově na Benešovsku rodinný dům a zároveň nad ním předvedl salto. V rámci přípravy na letní X-Games

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud