Buggyra předvedla nováčky pro šampionát tahačů i složení na Dakar | iSport.cz
3. listopadu 2019 • 20:30

Buggyra předvedla nováčky pro šampionát tahačů i složení na Dakar

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmnáctiletý francouzský automobilový talent Téo Calvet bude v příští sezoně hájit barvy týmu Buggyra Racing v mistrovství Evropy v závodech tahačů na okruzích. Zástupci roudnického týmu dnes v Mostě zároveň oficiálně potvrdili, že do lednové Rallye Dakar nasadí jeden kamion a buggynu, kterou bude řídit pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček."Poprvé v historii tak Buggyra nepojede na Dakaru v jedné kategorii, ale ve dvou," uvedl šéf týmu Martin Koloc na tiskové konferenci na mosteckém autodromu.

Macháčkovo angažmá tým avizoval již v minulých dnech. Buggyra se totiž chce nyní výrazně zaměřit na rozvíjející se kategorii SxS. "Týmovou offroadovou sekci jsme přesunuli do Španělska, kde máme ideální podmínky pro výrobu i testování. Osobně se mi tato kategorie hodně líbí, protože má širší pole jezdců než kamiony, které jsou výrazně dražší," řekl Koloc.

Buggyra v minulosti nasazovala na Dakar dva kamiony, po odchodu Martina Kolomého pojede v roce 2020 jen Martin Šoltys. "Vycházíme z odzkoušeného, takže nebylo potřeba dělat změny. Posádka funguje a používáme dobrý kus techniky. Snažili jsme se hlavně zapracovat na spolehlivosti," prohlásil Koloc.

Osmnáctiletý Téo Calvet bude v příštím roce jezdit ME v závodech tahačůOsmnáctiletý Téo Calvet bude v příštím roce jezdit ME v závodech tahačůFoto ČTK

Tým se tentokrát nebude zaměřovat na dílčí etapové výsledky. "Budeme cílit na konečné umístění. Věříme, že by mohlo dopadnout dobře," uvedl zakladatel týmu, jenž se letos stal i jeho majitelem.

Jedničkou okruhové části týmu bude i nadále Adam Lacko, jehož doplní nově Calvet a v průběhu sezony se do ME zapojí i Kolocova patnáctiletá dcera Aliyyah. "Adam bude mít příští rok dva úkoly. Zajet dobrý výsledek a sbírat body a za druhé zajíždět referenční kola pro mladé jezdce," poukázal Koloc na výchovnou roli letos třetího muže ME.

Vedle Aliyyah, který se do ME zapojí po dovršení 16 let, bude s podporou Buggyry závodit i Kolocova druhá dcera Yasmeen. "Vedle Adama tak máme tři mladé pušky, se kterými se budeme posouvat do dalšího desetiletí," řekl Koloc.

VIDEO: Tak vypadal Buggyra Speedway Festival

Aliyyah Kolocová a Yasmeen Kolocová během nedělní tiskové konference v Mostě
Aliyyah Kolocová a Yasmeen Kolocová během nedělní tiskové konference v Mostě

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud