Lacko se se sezonou rozloučil výhrou, boj o druhé místo ale prohrál | iSport.cz
6. října 2019 • 16:00

Lacko se se sezonou rozloučil výhrou, boj o druhé místo ale prohrál

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
První nedělní jízdu Adam Lacko v Jaramě vyhrál
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Automobilový jezdec Adam Lacko se rozloučil se sezonou mistrovství Evropy tahačů výhrou v hlavním závodě ve španělské Jaramě, boj o konečné druhé místo s domácím Antoniem Albacetem ale prohrál. Pilota týmu Buggyra Racing nakonec dělilo od stříbrné pozice sedm bodů. Titul si již s předstihem zajistil Jochen Hahn z Německa."Někdy při nás stálo štěstí, jindy ne. Myslím si, že (náš souboj s Albacetem) rozhodl Zolder, kdy nám praskly brzdy," řekl Lacko a poukázal na nedokončenou čtvrtou jízdu na belgickém okruhu. Nenahrálo mu ani zrušení nedělních jízd v Mostě kvůli nepřízni počasí na začátku září.

Lacko ztrácel před Jaramou na Albaceteho tři body. Reálnou šanci na boj o druhou pozici ztratil v sobotu, kdy dostal dodatečně desetisekundovou penalizaci a přišel o výhru v druhé jízdě. Zkušený Španěl se mu tak vzdálil na 14 bodů, dnes jich ve hře bylo už jen 30.

Pětatřicetiletý rodák z Čeladné v neděli vyhrál kvalifikaci, následně byl nejrychlejší i v třetí jízdě závodního víkendu, Albacete ale dojel třetí. Do poslední jízdy tradičně elitní osmička nastoupila v obráceném pořadí a domácí jezdec si svůj náskok zkušeně hlídal. Lacko dojel i přes veškerou snahu pátý za Albacetem. Vyhrál Maďar Norbert Kiss.

"Více to nešlo. Na startu mě vytlačili, vyvezli mimo trať. Měl jsem přitom dobrý start. Trošku jsem se propadl a pak jsem se musel postupně propracovat dopředu," řekl Lacko ČTK.

Radost mu udělala alespoň předešlá výhra stylem start - cíl. "Z pohledu diváka to vypadalo možná jednoduše, ale z pohledu mého to tak jednoduché nebylo. Jochen na mě od prvního kola do posledních metrů tlačil, zkoušel mě znervóznět, občas do mě i lehce ťuknul, aby to bylo zajímavější. Nenechal jsem se, udržel jsem nervy na uzdě a dotáhl jsem do cíle na suprovém prvním místě," uvedl Lacko.

Výsledky:

3. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 24:07,428, 2. Hahn (Něm./Iveco) -0,359, 3. Albacete (Šp./MAN) -0,899.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 24:15,023, 2. Hahn -4,476, 3. Halmová (Něm./Iveco) -6,171, ...5. Lacko -8,050.

Konečné pořadí ME: 1. Hahn 370, 2. Albacete 268, 3. Lacko 261.

Hodnocení týmů: 1. IVECO Magirus 627, 2. MAN Löwen Power 510, 3. Buggyra Racing 395.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud