13. března 2010 • 16:14

Na exhibici v Brně se zranil freestylista

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Během přípravy na dnešní exhibici na veletrhu Motosalon v Brně se při pádu z motorky zranil freestylový jezdec Petr Kuchař. S poraněním zad a hrudníku jej záchranáři převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. ČTK to řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.Kuchař je organizátorem freestylové exhibice Freestyle Motocross Race Brno 2010, která už se pak obešla bez komplikací. Podle serveru iDnes se nehoda stala dopoledne hned při jeho prvním cvičném skoku. Kuchař se v pádu přetočil a spadla na něj motorka.

Petr KuchařPetr Kuchař
Podle mluvčí fakultní nemocnice Anny Mrázové zůstane hospitalizován. "Jeho stav je stabilizovaný, bez přímého ohrožení na životě," řekla ČTK. Bližší informace o zranění či jeho následcích odmítla mluvčí sdělit.

Podle Ámose Krejčího z tiskového centra Freestyle Motocross Race nebyl Kuchařův pád nijak výjimečný. "Narazil si záda. Byl to běžný pád při kupodivu lehkém skoku, nezvládl ale dopad. Normálně si stoupl a pak sedl. Nemá nic zlomeného. Podle posledních zpráv utrpěl pouze naraženiny," řekl ČTK Krejčí.

Podle něj se na Kuchařově nehodě podepsal náročný program posledních dnů. "Přípravy akce jej vyčerpaly. Před tréninkem přiznal, že dnes usnul až ve tři hodiny ráno. V hlavě se mu stále promítaly případné problémy, které by premiéra akce v novém prostředí mohla přinést," uvedl Krejčí.

Osmatřicetiletý Kuchař má za sebou řadu ošklivých pádů a zranění. Naposledy před dvěma roky na závodech v Ostravě si při pádu poškodil kotník, pohmoždil žebra a způsobil otřes mozku. V Ostravě měl těžké karamboly i dříve, při nichž utrpěl také několik zlomenin.

Hlavní akcí exhibice bylo vystoupení Libora Podmola a Petra Piláta, kteří se připravovali v zimní přestávce v USA. "Nepředvedli jsme ale všechno ze svého rejstříku. Vynechal jsem skok se stojem na řídítkách. Měl jsem obavu, že bych mohl narazit hlavou do stropu haly," uvedl Pilát.

Odpolední závod Speed and Style Race, který se skládal z motokrosové jízdy s freestylovými prvky, vyhrál Martin Koreň. Ve večerním programu si vedl nejlépe Němec Lukas Weiss.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, motorismus, Kuchař
 Klasická verze
Mobilní verze