Brněnská Velká cena směřuje do ztráty | iSport.cz
17. srpna 2010 • 10:36

Brněnská Velká cena směřuje do ztráty

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Pořadatelé mohou počítat ztráty.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až na 25 milionů korun se může vyšplhat podle vedení brněnského automotodromu ztráta z víkendové Velké ceny silničních motocyklů. A to i přesto, že návštěvnost za tři dny byla téměř rekordní. Za propad do červených čísel mohou podle ředitelky okruhu Ivany Ulmanové rostoucí poplatky za zápis akce do seriálu Grand Prix a chybějící podpora státu. Napsal to Brněnský deník Rovnost.Loni vyšlo zápisné na 20 milionů korun, letos se zvýšilo na 65 milionů. Proto už při plánování rozpočtu vedení okruhu počítalo se ztrátou zhruba 20 milionů. Konečnou výši ztrát podnik teprve počítá, zatím není sečtena tržba za prodej vstupenek ani celkové náklady. Celá akce měla rozpočet 150 milionů korun.

"Za takových podmínek nemáme šanci na akci vydělat," uvedl hlavní akcionář automotodromu Karel Abraham starší. Na třídenní závody přišlo 238 tisíc návštěvníků, což je jen o sedm tisíc méně než v rekordním roce 2007.

Podle vedení okruhu má pomoci stát, protože mu pořádání prestižního závodu přináší nemalé zisky i reklamu v zahraničí. Autoklub České republiky, který je spoluvlastníkem podniku, to však nevidí tak jednoznačně.

"Je potřeba, aby stát na závody přispěl. Chceme však zprůhlednit hospodaření firmy, které už loni skončilo ztrátou třiadvacet milionů korun a o kterém jako menšinový akcionář nemáme dost informací. Je dost možné, že se dá někde ušetřit," řekl prezident Autoklubu Roman Ječmínek.

Pokud okruh finanční problémy nevyřeší, většina závodů zřejmě v Brně skončí. Podle Abrahama může v nejhorším případě z Masarykova okruhu zmizet i Grand Prix silničních motocyklů.

Témata:  sport, Brno, motorismus, Velká, cena
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud