29. července 2012 • 20:51

Neymar slaví svůj gól proti Bělorusku
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

AKTUALIZOVÁNO | Brazilští fotbalisté už mají jistou účast ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Londýně. Ve svém druhém vystoupení dnes zvítězili 3:1 nad Běloruskem. Rozhodující gól dal v 65. minutě Neymar z přímého kopu. Další dva góly připravil. Dál jdou také Japonci po výhře 1:0 nad Marokem.

Brazilci v prvním duelu zdolali 3:2 Egypt a normu tří branek naplnili i dnes. Přitom už od 8. minuty prohrávali po Bressanově gólu. Jenže brzy vyrovnal útočník AC Milán Pato po Neymarově přihrávce a v druhé půli největší favorit turnaje skóre otočil.

Rozhodující moment se odehrál v 65. minutě, kdy se k přímému kopu postavil Neymar a zařídil vítězný gól. Hvězdný útočník Santosu pak ještě v nastavení přihrál na třetí branku Oscarovi.

Posledním soupeřem Brazílie ve skupině bude Nový Zéland. Bělorusko se utká s Egyptem, přičemž k postupu mu stačí neprohrát.

To Japonci už mají stejně jako Brazílie účast ve čtvrtfinále jistou. Po překvapivé úvodní výhře nad favorizovaným Španělskem dnes zdolali Maroko rovněž 1:0. Jediný gól utkání dal šest minut před koncem Nagaj.

Blízko ke čtvrtfinále má i Mexiko, které zásluhou dvou branek Giovaniho Dos Santose porazilo Gabon 2:0 a s čtyřmi body vede skupinu B společně s Jižní Koreou, která porazila 2:1 Švýcarsko. Mexiku i Koreji tak stačí k postupu remíza v závěrečných duelech.

Naopak těžkou úlohu bude mít Uruguay, která prohrála se Senegalem 0:2, přestože hrála hodinu přesilovou hru. O postup se tak utká v závěrečném zápasu s domácí Velkou Británií.

Hrdinou Senegalu se stal devatenáctiletý útočník Moussa Konate, který po úvodním gólu Britům tentokrát rozvlnil síť Uruguaye hned dvakrát a s třemi trefami je nejlepším střelcem turnaje. Druhý gól zaznamenal v oslabení.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)