LOH Rio 2016: Utajený Boltův hod oštěpem. Jak si vedl v porovnání se Špotákovou? | iSport.cz
21. srpna 2016 • 16:23

Utajený Boltův hod oštěpem. Měl by v Riu na Špotákovou?

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Riu vyhrál Usain Bolt stejně jako na předchozích dvou olympiádách tři zlaté medaile a stal se sprinterským králem největšího sportovního svátku roku. Když na stadionu zhasla světla a odešli diváci, přidal jamajský blesk ještě jeden výjimečný atletický kousek. Pouze pro místní pořadatele ukázal, že oplývá vlohy i pro hod oštěpem.



Má nejen rychlé nohy, ale také silné ruce. Usain Bolt ukázal, že je skutečně mimořádným sportovním talentem. Speciálně jen pro pár desítek párů očí v noci po triumfu ve štafetě na 4x100 metrů předvedl na stadionu v Riu, že by se v oštěpařském světě neztratil.

Tento unikátní moment by zůstal nepovšimnutý, kdyby celou scénu nenatočil již na potemnělém stadionu v 1:40 novinář Franck Ballaanger a následně ji nezveřejnil na svém twitterovém účtu.

A jak si Bolt vedl? Ačkoliv se jeho několik pokusů oficiálně neměřilo, ten zachycený na videu dolétl k hranici 56 metrů. A to není vůbec špatný výkon. Jen pro porovnání – na jamajském mistrovství by mu to stačilo na šesté místo a zaostal jen o deset metrů za bronzovým hodem Barbory Špotákové (64,80 m), mohl by se rovnat i s nejlepšími vícebojaři – zlatý Ashton Eaton v Riu hodil 59,77 m.

Více o LOH Rio 2016 čtěte ZDE>>>

Usain Bolt házel oštěpem už na potemnělém stadionu po triumfu ve štafetě
Usain Bolt házel oštěpem už na potemnělém stadionu po triumfu ve štafetě

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud