21. srpna 2016 • 11:35

Neymar po SUPER trefě slavil jako Bolt, sprinter mu pak gratuloval

Autor:
TOP VIDEA
Jak končilo Nagano? V Buffalu zpíval hymnu Matuška, let do Prahy povolil šéf NHL Jak končilo Nagano? V Buffalu zpíval hymnu Matuška, let do Prahy povolil šéf NHL
SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Královský gól - oslava hodná krále! Brazilský útočník Neymar poté, co ve finále olympijského turnaje v Riu otevřel skóre zápasu s Němci (2:1 po penaltovém rozstřelu) dechberoucím přímým volným kopem, potěšil fanoušky vítězným gestem. Ano, poznali ho všichni na stadionu, všichni u televizních obrazovek. Takhle slaví své triumfy jamajský blesk Usain Bolt.Na natřískaném stadionu Maracaná poslal Neymar Brazilce do vedení ve 27. minutě, po zatočeném přímáku kapitána domácích plachtil německý gólman z Kolína nad Rýnem Timo Horn marně. Pro Neymara čtvrtý gól na turnaji, bezpečně nejhezčí.

VIDEO: Podívejte se na úžasnou trefu Neymara

A oslava v podání kapitána Brazílie také stála za to, majitel tří zlatých medailí z Ria (100 metrů, 200 metrů, štafeta 4x100 metrů) Usain Bolt, který posloužil Neymarovi jako inspirace a byl v hledišti na finále osobně přítomen, musel být nadšený a na tribuně divoce tleskal. Věru věrná kopie!

VIDEO: Podívejte se na Neymarovu gólovou oslavu

Jamajský sprinter po zápase umístil na svůj twitterový účet fotografii slavícího Neymara a připojil vzkaz. "Gratuluji brazilskému fotbalovému týmu k zisku zlata," napsal majitel už devíti zlatých olympijských kovů. Další nepřidá, už dříve avizoval, že po mistrovství světa v Londýně v příštím roce pověsí tretry na hřebík.

"Kanárci" zápas s Německem nakonec vyhráli 2:1 po pokutových kopech a získali pro pořadatelskou Brazílii šesté zlato, bezpečně to nejvíc kýžené. "Je to jedna z nejlepších věcí v mém životě. Včera nás kritizovali, tohle je naše odpověď," radoval se po zisku premiérového titulu Neymar.

Pro připomenutí, Brazílie vstoupila do turnaje bezbrankovými remízami s JAR a Irákem.

Brazílie se zlata z fotbalového turnaje dočkala na čtvrtý pokus, když v letech 1984, 1988 a 2012 vždy finálová utkání prohrála. Na kontě má také dva bronzy. Německo ve svém prvním finále rovněž usilovalo o první triumf pod pěti kruhy, na hrách dosud dvakrát obsadilo třetí místo.

Neymarova gólová oslava ve finále olympiády proti Německu
Neymarova gólová oslava ve finále olympiády proti Německu

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze