Tak Rusové podváděli s dopingem: Myší díra, agent odnesl lahvičky | iSport.cz
21. července 2016 • 04:45

Tak Rusové podváděli s dopingem: Myší díra, agent odnesl lahvičky

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to nejspíš největší dopingový skandál v historii sportu.Konečný verdikt teprve padne na konci týdne, sportovní velmoci ale výrazně. přitížilo zveřejnění zprávy Antidopingové agentury WADA popisující krytí nepovolených praktik na poslední zimní olympiádě v Soči. Konkrétní postupy konkrétně popsal deník NY Times.1) Dnes již bývalý šéf moskevské antidopingové laboratoře Grigorij Rodčenkov získal každý den během olympijských her přehled ruských sportovců, jejichž vzorky měly být vyměněny. Sportovci také pořizovali kopie formulářů při dopingových zkouškách, aby šlo jejich vzorky snadněji najít.

2) Budova antidopingové laboratoře v Soči byla přes den dobře střežená. Jiné to bylo, když běžný provoz utichl. Rodčenkov se vydal do budovy po půlnoci do místnosti č. 124. Ta byla oficiálně vedená jako sklad, ve skutečnosti tam sídlila ruská laboratoř.

Touto dírou ve zdi si předávali Rusové vzorky svých sportovců v antidopingové laboratoři
Touto dírou ve zdi si předávali Rusové vzorky svých sportovců v antidopingové laboratoři

3) Z místnosti č. 125 v prvním patře, která sousedila s místností č. 124 a kde byly vzorky uchovávány před testováním, pak Rodčenkovi jeho spolupracovník podal vzorky, jež měly být zaměněny dírou ve zdi. Ta byla z obou stran v rámci utajení zacpaná plastovým krytem, na straně falešného „skladu“ ještě navíc nábytkem.

4) Pak bylo načase dostat se do lahviček se vzorky. Každá měla unikátní číselný kód a běžným způsobem ji šlo otevřít pouze rozlomením víčka za pomocí kleští od jejich originálního výrobce. Rodčenkov je předal agentovi ruské tajné služby, který je odnesl pryč a za pár hodin je vrátil prázdné a s neporušenými uzávěry.

5) Závěrečná fáze. Rodčenkov lahvičky vyčistil a naplnil vzorky, které sportovci odevzdali měsíce před olympiádou. Rázem byli čistí. Tajemství vydrželo více jak dva roky, než právě Rodčenkov pomohl k jeho odhalení.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud