Čína: Boj o vstupenky | iSport.cz
25. července 2008 • 08:48

Čína: Boj o vstupenky

Autor: ČTK
Čína žije olympiádou
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neumytí, hladoví a nevyspalí Číňané se dnes v Pekingu tlačili před policií střeženými zátarasy ve snaze získat poslední olympijské vstupenky.Organizátoři ve středu oznámili, že do prodeje uvolní posledních 820.000 lístků a ihned poté se podle agentury Reuters před prodejním místem vytvořila dlouhá fronta. Do čtvrtka se řada lidí klikatila stovky metrů, podle policie v ní čekalo na 10.000 potenciálních diváků. Do dnešního otevření prodejního stánku dav vzrostl na 40.000 lidí.

Policie mezi čekající, kteří se snažili aspoň trochu chránit pod stany či deštníky před žhoucím sluncem a teplotou dosahující 35 stupňů Celsia, házela lahve s vodou a kolem davu stály desítky sanitek. Vstupenky na olympiádu stojí od 5000 jüanů (asi 11.000 korun) na zahajovací ceremoniál až po pouhých 30 jüanů (asi 66 korun) na softbal.

Organizátoři povolili každému koupit maximálně dvě vstupenky na jedno sportoviště, ale slíbili, že do prodeje půjdou lístky na všechny sporty a stadiony. Dvoudenní čekání vyneslo muži, který se představil jako Lej z východočínské provincie An-chuej, vstupenky na finále běhu na 110 metrů překážek. "Mám ohromné štěstí, že uvidím Liou Sianga běžet na olympiádě," těšil se na start obhájce zlaté medaile a jednu z hlavních čínských hvězd.

Peking celkem nabídl divákům více než sedm milionů olympijských vstupenek.

Zájem o ně byl velký a prodej provázela řada problémů včetně kolabujících internetových serverů, na nichž byly vstupenky k mání. V listopadu loňského roku byl propuštěn šéf čínského odboru pro vstupenky poté, co prodejní server spadl pod náporem zájemců hned první den po otevření.

Témata:  sport, olympiáda, vstupenky

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud