Hardyová dopovala, ale na hry chce | iSport.cz
25. července 2008 • 09:27

Hardyová dopovala, ale na hry chce

Autor: ČTK
Jessica Hardyová
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plavecká mistryně světa Jessica Hardyová navzdory pozitivnímu dopingovému testu na americké olympijské kvalifikaci věří, že bude moci startovat na hrách v Pekingu.S právníkem Howardem Jacobsem začala pracovat na tom, aby dosáhla bleskového očištění.

Hardyová měla 4. července po kraulařské stovce pozitivní test na anabolický steroid clenbuterol. Její právník však poukazuje na to, že testy vzorků pořízených o tři dny dříve a dva dny později dopadly negativně. "Nikdy jsem neslyšel o podobných výsledcích testování. Když ji o pozitivním testu informovali, ani nevěděla, co je to clenbuterol," řekl.

Jednadvacetiletá Hardyová měla na olympiádě startovat v závodech na 100 metrů prsa, 50 metrů volný způsob a kraulařské štafetě na 4x100 metrů. Už však opustila soustředění amerických plavců v Palo Altu a vrátila se domů, odkud chce bojovat o svou premiérovou účast na olympiádě.

Za dopingový prohřešek jí hrozí dvouletý trest, ale chce se odvolat. Její právník se snaží o urychlení odvolacího procesu vzhledem k tomu, že olympiáda začíná už za dva týdny.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud