Powell: Feťáci mi kradou medaile | iSport.cz
25. července 2008 • 13:43

Powell: Feťáci mi kradou medaile

Autor: pj
Asafa Powell
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské hry v Pekingu bez dopingových prohřešků? „Bylo by naivní si to myslet,“ odmítl čistou hru Asafa Powell, bývalý světový rekordman v běhu na sto metrů.Powell dopingové skandály nese velmi těžce. Je si ale vědom, v jaké žije společnosti, a proto se podle jeho názoru s jistotou provalí několik prohřešků také v Číně.

„Drogy byly ve sportu dávno předtím, než jsem se narodil. Tohle nemohu změnit. Nevím, jak drogy vypadají nebo jak se po nich člověk cítí, ale atleti, kteří je berou, vědí, že je to nelegální i to, že soupeří s ostatními, kteří na sobě tvrdě pracují,“ cituje Powella britský list Telegraph.

Hvězda světového sportu zároveň uvedla, že by uživatele drog okamžitě poslala za mříže a vyloučila ze sportu minimálně na dva roky. „Beru to jako krádež. Pokud někdo v mém závodě bere drogy a vyhraje zlato, tak mi vlastně ukradl medaili. Pokud lidé dělají takovéto věci, měli by být potrestáni,“ zlobí se.

Powell zároveň vzkázal hříšníkům, že svého bývalého rekordu dosáhl bez užívání nelegálních látek a nemá strach se kdykoliv veřejně otestovat.

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud