Olympijská vesnice se plní již nyní | iSport.cz
25. července 2008 • 14:00

Olympijská vesnice se plní již nyní

Autor: ČTK
Peking 2008
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské hry v Pekingu začínají až za dva týdny, do města se už ale sjíždějí první sportovci a v neděli se otevře olympijská vesnice, která má pojmout až 16 tisíc lidí.Organizátoři je ubytovávají ještě před jejím oficiálním zprovozněním.
"Chceme, aby byla vesnička útulné místo, kde se budou sportovci cítit jako doma," prohlásila při dnešním představování komplexu zástupkyně jeho ředitele Teng Ja-pching.

Pouhých 149 centimetrů vysoká majitelka dvou olympijských medailí ve stolním tenise se sama spolupodílela na úpravách vesnice, aby byla pro její dočasné obyvatele co nejpříjemnější.

Oficiálně bude vesnice otevřena až v neděli, ale už teď má své obyvatele. Podle Teng Ja-pching v ní bydlí už sportovci z 35 různých zemí, jejich přesný počet ale nesdělila.

Areál se nachází necelou půlhodinu chůze severozápadně od hlavního stadionu a plaveckého centra. Základem areálu jsou domy s několika apartmány, které chtějí organizátoři po skončení her prodávat zájemcům až za jeden milion dolarů (asi 15 milionů korun.

Součástí areálu je jídelna s kapacitou pět tisíc strávníků, své místo v něm budou mít i obchody, čajovny nebo kadeřnictví. O zázemí se bude návštěvníkům starat i vlastní pošta, poliklinika či hasičská stanice.

Témata:  sport, olympiáda, vesnice

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud