Cena medailí roste | iSport.cz
27. července 2008 • 10:11

Cena medailí roste

Autor: ČTK
medaile pro peking
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Glorifikovaný status olympijských medailistů mohly pošpinit dopingové skandály z uplynulých let, hodnota samotných medailí ovšem nejen neklesá, ale výrazně stoupá.A to díky nedávnému nárůstu cen komodit, napsal britský list The Telegraph.

Podle analýz cen kovů stoupla celková cena medailí od těch, které se ocitly na krku vítězů olympijských her v Aténách, k šesti tisícům těch, které si objednal olympijský Peking, z 469.000 na 1,24 milionu dolarů, což je téměř dvousetprocentní nárůst.

Výroba jedné zlaté medaile pro aténské olympijské hry stála 155 dolarů (asi 2350 korun). V Pekingu se zlatým medailistům bude na krku houpat kov v hodnotě 393 dolarů (asi 5950 korun), což mimo jiné odráží názor investorů, podle nichž je zlato relativně stabilním prvkem v době hospodářské nejistoty.
Ironií je, že hybnou silou většiny nárůstu cen komodit v posledních letech byl neukojitelný apetit Číny po surovinách, které jsou nutné pro čínský raketový ekonomický růst.

Témata:  sport, olympijské, medaile, cena

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud