16. srpna 2008 • 10:27

Hancock získal ve skeetu zlato

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Olympijským vítězem ve skeetu se stal americký sportovní střelec Vincent Hancock. Mistr světa z roku 2005 získal zlato až po rozstřelu s evropským šampionem Norem Torem Brovoldem.

který sice jako jediný ve finále neminul terč, ovšem v rozstřelu zaváhal jako první. Dodatečný rozstřel rozhodl i o bronzu, který nakonec patří Francouzovi Anthonymu Terrasovi. Český skeetař Jan Sychra obsadil 16. místo.

Devatenáctiletý Hancock si na vítězství zadělal již v kvalifikaci, ve které nástřelem 121 bodů vytvořil nový olympijský rekord a s náskokem jedné rány postoupil do finále z prvního místa.

V něm si svůj minimální náskok dlouho držel, jenže šestý terč před koncem netrefil a bezchybný Brovold se na něj dotáhl. V rozstřelu pak rozhodla čtvrtá série, v níž Nor na rozdíl od Hancocka minul.

Sychra sice v dvoudenní kvalifikaci vždy začal dobře, ale poslední položky v obou dnech mu nevyšly a mezi finálovou šestici se nevešel. Po úvodních dvou položkách prvního dne kvalifikace se Sychra dokonce dělil o průběžné první místo, ale v třetí sérii čtyřikrát minul a do druhého dne vstoupil z 18. místa.

To si sice vylepšil, když ve čtvrté sérii trefil všechny terče, jenže na poslední položce třikrát chyboval a skončil šestnáctý. "Měl jsem problémy s dvojstřely na čtvrtém stanovišti, ty mě stály čtyři body, také šestka mi moc nešla. Věřil jsem, že tu udělám lepší výsledek," řekl Sychra.

Až za ním skončil obhájce zlaté medaile z Atén Ital Andrea Benelli, který obsadil 24. příčku.