České olympioniky bude sponzorovat Česká pošta | iSport.cz
22. května 2009 • 10:31

České olympioniky bude sponzorovat Česká pošta

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Olympijská vlajka
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým sponzorem Českého olympijského výboru se podle deníku E15 brzy stane Česká pošta. Zařadit se má mezi takzvané oficiální partnery, kterými jsou GE Money Bank, Alpine Pro nebo Zentiva.Během čtyřletého olympijského cyklu tyto společnosti přispívají olympionikům podle odhadů částkou šest až sedm milionů korun ročně.

ČOV vyjednával podle listu s Českou poštou o spolupráci téměř pět měsíců, než obě strany dospěly ke shodě. Komplikací bylo, že jde o státní podnik, který má pro sponzorování jiná pravidla než soukromé firmy. Smlouva má být podepsána do konce května.

Vedení České pošty zatím sponzorování olympioniků nepotvrdilo. "Probíhají jednání mezi Českou poštou a Českým olympijským výborem o možné spolupráci. Smlouva není podepsána," uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová v prohlášení pro E15.

Podle listu zůstane mezi generálními partnery navzdory krizi v automobilovém průmyslu Škoda, s kterou vedení ČOV také dlouho jednalo a nakonec se dohodlo na spolupráci do her v Londýně v roce 2012. Na příští dva roky má být údajně podpora Škody méně výrazná než dosud. Pokud se situace v automobilového průmyslu zlepší, bude prý firma znovu přispívat více.

Generální partneři, kterými jsou i Pilsner Urquell, ČEZ a RWE, poskytují podle neoficiálních informací ČOV zhruba 40 milionů korun na čtyřletý olympijský cyklus.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud