Pražské Super Grand Prix v parkuru ovládla žena! Slaví Topsová-Alexanderová | iSport.cz
15. prosince 2018 • 23:27

Pražské Super Grand Prix v parkuru ovládla žena! Slaví Topsová-Alexanderová

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1 Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězkou Super Grand Prix jednotlivců při parkuru v Praze se stala Edwina Topsová-Alexanderová, manželka a svěřenkyně zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse. Jediná žena v šestnáctičlenném startovním poli měla stejně jako další dva jezdci čtyři trestné body, ale zvítězila díky nejlepšímu času druhého kola, který byl dodatečným kritériem.Čtyřiačtyřicetiletá Australanka zajela v prvním kole jeden ze dvou čistých parkurů. Do druhého kola, které bylo postavené odlišně, nastupovala jako poslední. Předtím viděla, jak po pádu skončil druhý "čistý" jezdec úvodní poloviny soutěže, světová jednička Harrie Smolders. V polovině parkuru klisna Topsové-Alexanderové California shodila jednu z překážek a Australanka začala bojovat s časem.

Zrychlila dostatečně a nakonec se dostala o 48 setin sekundy před velezkušeného Němce Ludgera Beerbauma, který první týmové olympijské zlato získal už v roce 1988 v Soulu. Triumf při premiérovém ročníku tohoto vyvrcholení dlouhodobého seriálu Global Champions Tour přinesl Topsové-Alexanderové přes 313 tisíc eur (více než osm milionů korun).

Finále se nevydařilo hlavnímu favoritovi Benu Maherovi, který letos vyhrál dlouhodobé hodnocení seriálu. Šanci na úspěch ztratil dvěma chybami v úvodním kole. Čisté druhé kolo ho vyneslo jen na páté místo.

Super Grand Prix jednotlivců Global Champions Prague PlayOffs v parkurovém skákání:

1. Topsová-Alexanderová (Austr./klisna California) 4 trestné body (čas 2. kola 61,08), 2.Beerbaum (Něm./Casello) 4 (61,56), 3. Schuttert (Niz./Chianti's Champion) 4 (64,91).

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud