Ivana Jakoubková
14. září 2019 • 17:37

Riviéra Pražským lvům svědčila, u pláže v St. Tropez skončili šestí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prague Lions skončili v předposledním podniku parkurové série Global Champions League v Ramatuelle u Saint Tropez šestí a celkově jim patří deváté místo. Jezdce i koně čeká už jen mítink v New Yorku a pak vyvrcholení sezony Prague Playoffs, které bude znovu hostit česká metropole. V St. Tropez zvítězili Madrid in Motion, celkově vedou domácí Piráti.Překážky tady připomínají tu zvlněnou vodní hladinu jen pár kroků vzdáleného Středozemního moře, tu palmy, jichž je francouzská Riviéra plná. Jedna z nástrah tratě italského stavitele Uliana Vezzoliho nese název Prague Playoffs. Zdůrazňuje, že prestižní parkurový seriál Global Champions i letos vyvrcholí v Praze.

Pražští lvi se na kolbišti u mořské pláže neztratili. Týden poté, co v Římě triumfovala sestava Gerco Schröder a Marco Kutscher, obsadili v St. Tropez šesté místo Belgičan Niels Bruynseels a Nizozemec Marc Houtzager. Nasbírali celkem 13 trestných bodů, v sobotu však Bruynseels předvedl čistou a rychlou jízdu.

Kde bydlí koně na mítinku v St. Tropez? Stáje nám ukázala manažerka Prague Lions Jessica Kürtenová
Video se připravuje ...

„Jsem opravdu velmi spokojený. Moje klisna Gancia podala skvělý výkon. Bohužel, Markova jedna malá chyba nás asi stála umístění na pódiu,“ zalitoval šance. Měl pravdu. Brzy se ukázalo, že nebýt shozené překážky od Houtzakerova koně Sterrenhof´s Danteho, mohli Lvi doskákat až na pódium.

„Já mám velmi rychlého koně, nemusím jít na hranici rizika, abychom měli dobrý čas. Jen je třeba mít pořádný plán ještě před startem,“ dodal Belgičan, který se v pražském Playoffs představí nejen v soutěži týmů, ale patří ke kvalifikovaným i pro soutěž jednotlivců.

Marco Kutscher na trati během závodu v Saint Tropez
Marco Kutscher na trati během závodu v Saint Tropez

Marc Houtzager litoval smůly na trojskoku. „Popravdě ani přesně nevím, co se tam stalo. Měl jsem pocit, že jsme najeli správně. Budu se muset podívat na video a zjistit, co bylo příčinou. Ale zbytek jízdy byl skvělý,“ řekl.

„Máme skvělý tým, dobré koně, dobré jezdce. Už se těším do Prahy, loni jsem tam byl ve vítězném družstvu, takže čekám hodně,“ připomněl loňské vítězství Madrid in Motion, jichž byl členem.

„Když budeme mít trochu štěstí, bude to v Praze skvělé,“ dodal.

Prague Playoffs se uskuteční od 21. Do 24. listopadu v pražské O2 areně.

Jezdci Prague Lions skončili v Saint Tropez šestí.
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud