Velká pardubická 2021: Upravený Taxis jen s malými problémy, dostihový den má dvě oběti | iSport.cz
10. října 2021 • 16:43

Upravený Taxis jen s malými problémy, dostihový den má dvě oběti

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
Vízkova past: Kam se hrabe Csaplárovo 2:0! Nejhorší stav je 2:1
PRVNÍ DOJEM: Jen na střely se nevyhrává, od Slavie se v Izraeli čekalo víc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cílem 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou proběhlo sice jen 9 z 18 koní na startu, ale všichni účastníci závodu jsou v pořádku. Zvedl se i Theophilos, který skončil na desáté překážce. Jeho jezdec Josef Bartoš po pádu vyhledal péči lékařů. Dostihový den si ale vyžádal dvě oběti v rámcových dostizích.Jaká bude Velká pardubická s upraveným Velkým Taxisovým příkopem? Zvládnou výjimečnou překážku všichni koně? A nebude naopak moc jednoduchá? Před závodem padala spousta otázek, odpovědi ukázal až dostih.

Na skoku, který koně překonávají jen jednou ročně, vypadli dva účastníci největšího dostihu v Česku: Player a Kaiserwalzer. Oba jsou v pořádku, Kaiserwalzer pak dlouho jel bez jezdce se startovním polem a pletl se mu do cesty. Ostatní překonali obávanou překážku bez problémů. „Taxis? Moc jsem ho nerespektoval. Talent ho skočil suprově. Jen jsem ho přelétl. Všiml jsem si, že je tam něco hnědého,“ řekl po závodě vítěz Pavel Složil.

Co přinesla Velká Pardubická? Překvapivého vítěze, upravený Taxis i jen půlku koní v cíli

Cíl nakonec vidělo 9 koní z osmnácti, smůlu měl i předloňský vítěz Theophilos, který ale je po výpadku na desáté překážce v pořádku. Jeho žokej Josef Bartoš po pádu vyhledal péči lékařů.

„Byl to krásný dostihový den, ale bohužel pro mě ne až do konce. Mám zlomenou pánev, čeká mě nejspíš operace. Zdravím všechny a příště to bude lepší,“ napsal trojnásobný vítěz pardubické Bartoš na sociální sítě. Natržené obočí měl po dostihu Faltejsek. „Kopl mě Theophilos, jak padal,“ vysvětlil.

Dostihový den bohužel neskončil bez obětí. Po pátém rámcovém dostihu se do koňského nebe odebral francouzský valach Tiep De L'est, o pár desítek minut později ho následoval Apple’s Kamikaze.

Vstoupit do diskuse
6
Články odjinud


Články odjinud