Titul na plavecké desítce má Sin Sin, Benešová skončila na 34. místě

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Mistryní světa v dálkovém plavání na 10 km se stala Číňanka Sin Sin. České reprezentantky nenavázaly na sobotní čtvrté místo Matěje Kozubka z pětikilometrové trati. Alena Benešová obsadila v korejském Kwangdžu 34. místo se ztrátou tří minut. Lenka Štěrbová byla čtyřicátá a za vítězkou zaostala o téměř šest a půl minuty.

Dvaadvacetiletá Sin Sin vybojovala v dramatickém finiši životní úspěch, na olympijských hrách v Riu de Janeiro skončila na desítce bez medaile čtvrtá. Tentokrát porazila o necelou sekundu dvojnásobnou mistryni světa na pětce a stříbrnou olympijskou medailistku z Londýna na trati 10 km Američanku Haley Andersonovou. Třetí skončila Italka Rachele Bruniová, která má stříbro v této disciplíně z olympiády v roce 2016.

Vítězka z Ria Nizozemka Sharon van Rouwendaalová doplavala desátá a zabrala poslední místo zaručující účast na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce. O pouhou desetinu sekundy porazila obhájkyni titulu z Budapešti Francouzku Aurélii Mullerovou.