Lhota zazářil. Vodní slalomář je juniorským mistrem Evropy

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Vodní slalomář Matyáš Lhota se stal juniorským mistrem Evropy, další český kanoista Václav Chaloupka získal ve stejném závodě bronz. V kategorii do 23 let skončil kanoista Lukáš Rohan druhý a juniorka Tereza Fišerová byla třetí.

Lhota navázal na stříbrnou medaili z červencového mistrovství světa juniorů v Krakově, kde prohrál jen s Markem Mirgorodským. Ve slovinském Solkanu dnes slovenskému reprezentantovi porážku o rovnou sekundu oplatil.

Třetí Chaloupka na rozdíl od svých přemožitelů dostal dvě trestné sekundy za dotyk na brance, na Lhotu ztratil 2,06 sekundy. Lhota si vynahradil loňský evropský šampionát, na kterém nepostoupil do finále.

Rohan zopakoval druhé místo z mistrovství světa třiadvacítek. Svého přemožitele z červencového šampionátu v Krakově, Němce Floriana Breuera, tentokrát porazil, ale nestačil o 2,45 sekundy na Brita Ryana Westleyho.

Fišerová, která kombinuje kanoi a kajak, přidala bronz k letošnímu titulu juniorské mistryně světa v kategorii C1.

V pátečních závodech hlídek vybojovali stříbrné medaile juniorské kanoistky i kanoisté, kanoistky do 23 let skončily třetí.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu:

Muži do 23 let:

K1: 1. Málek (SR) 90,60 (0 trest. sekund), ...8. Maikranz (ČR) -4,87 (0).
C1: 1. Westley (Brit.) 97,42 (0), 2. Rohan (ČR) -2,45 (0).

Ženy do 23 let:

C1: 1. Woodsová (Brit.) 111,18 (0), ...5. Matulková (ČR) -6,66 (2).

Junioři:

K1: 1. Weger (It.) 91,89 (0), ...13. Mrázek (ČR) -56,67 (52).

C1: 1. Lhota 100,26 (0), ...3. Chaloupka (oba ČR) -2,06 (2).

Juniorky:

C1: 1. Maceková (SR) 115,81 (0), ...3. Fišerová -2,45 (0), 5. Satková -8,12 (0), 6. Říhová (všechny ČR) -13,17 (0).