27. srpna 2016 • 04:40

Dostálovy rituály! Předvedl, jak vrčí na soupeře a kouše se do tváří

Autor: ,
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlostní kanoista Josef Dostál přivezl z olympijských her v Riu de Janieru stříbrnou a bronzovou medaili a stal se jednou z největších hvězd české výpravy. V pátek vstoupil do Síně slávy deníku Sport a prokázal, že dokáže své příznivce zaujmout nejen výkony na trati. "Doufal jsem, že když shodím vousy, lidé mě nepoznají, ale spletl jsem se," smál se čerstvě oholený olympionik.V rozhovoru se šéfredaktorem deníku Sport Lukášem Tomkem se snažil fanouškům přiblížit, jak je kanoistika na nejvyšší úrovni náročná. "Olympijský závod strašně bolel, ale snažil jsem se to užívat, další užívání bude až za čtyři roky," bavil všechny přítomné dvojnásobný medailista.

Vysvětlit i svůj zvyk s kousáním do tváře během závodu. "Když jedu a tuhnu v cíli, strašně to bolí. Přišel jsem na to, že když tu bolest přebiju ještě větší bolestí, budu moct jet ještě rychleji," popisoval svůj recept na úspěch třiadvacetiletý sportovec a vše doložil názornou ukázkou.

480p 360p 240p
Dostál při závodě vrčí na soupeře a kouše se do tváří

Ukázal, jak se snažil na některých závodech rozhodit soupeře vrčením. "Říkal jsem si, že je to zastraší, ale pak jsem si uvědomil, že si ostatní budou myslet, že jsem magor," vysvětlil Dostál, proč tento rituál už třeba na olympiádě nezkoušel.

480p 360p 240p
Dostál: Fuksa si sebe ušil obrovský tlak

Olympijský medailista Dostál je v síni slávy deníku Sport

Členové Síně slávy deníku Sport
Věra Čáslavská, Josef Masopust, Dominik Hašek, Pavel Nedvěd, Petra Kvitová, Eva Samková, Karel Poborský, Barbora Špotáková, Jan Koller, Filip Jícha, David Svoboda, Mirka Knapková, Radek Štěpánek, Jaroslav Kulhavý, Pavel Kuka, Luboš Kubík, Jiří Novotný, Jiří Welsch Petr Nedvěd, Martin Ručinský, Jaroslav Holík, Robert Reichel, Leopold König, Lucie Šafářová, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec, Petr Čech, Antonín Panenka, Karol Dobiaš, Josef Dostál

Josef Dostál vstoupil do Síně slávy deníku Sport
Josef Dostál vstoupil do Síně slávy deníku Sport

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze