4. října 2008 • 19:14

Chalupa ve svém závodu nezvítězil

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Vítězem 16. ročníku exhibičního veslařského závodu Chalupa Cup, který se konal po roční přestávce opět na rybníku Vajgar v Jindřichově Hradci, se stal Petr Vitásek.

Člen reprezentační párové čtyřky dokázal porazit i stříbrného medailistu z olympiády v Pekingu Ondřeje Synka.

Synek stejně jako pořadatel Chalupa dnes zaváhali v rozjížďce a postoupili nakonec jen do malého finále. V něm Synek porazil svého předchůdce na reprezentačním skifu na dvousetmetrové trati o 0,3 vteřiny.

Ve finále dvojek bez kormidelníka porazila česká posádka Karel Neffe, Jan Gruber i kanadsko-novozélandskou dvojici olympijských medailistů David Calder, Nathan Twaddle. Ve finále skifu lehkých vah zvítězil Jiří Kopáč, ženský skif vyhrála olympionička a mistryně Evropy Miroslava Knapková.