Čeští deblkánoisté získali zlato

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hlídka českých deblkanoistů vyhrála mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. V italské Valtellině dnes získaly cenné kovy také hlídky kajakářů a kajakářek. V jediném závodu bez medailového úspěchu skončili singlkanoisté pátí.

Na řece Addě pomohlo šestici deblkanoistů ve složení Marek Rygel - Lukáš Uncajtik, Jan Neset - David Lisický a Marek Šálek - Jan Říha zaváhání největších favoritů Němců, kteří po nedobrovolné koupeli skončili mimo pořadí.

Ke zlatu vynesl deblíře hlavně skvělý výkon Šálka s Říhou v třetí lodi, která dokázala oproti středečnímu individuálnímu závodu zrychlit o pět vteřin a odrazit tak nápor stříbrných Slováků.Kajakářský tým ve složení Tomáš Slovák, Aleš Marek a Kamil Mrůzek dokázal, že týmový závod je jejich specialitou, a dojel si pro stříbro, když zaostal o dvě vteřiny za vítěznými Němci.

Češi sice ztratili neporazitelnost, kterou drželi od ME v roce 2001 v italské Sesii, ale získat stříbro a porazit Francouze se v současné konkurenci cení vysoko.Příjemně překvapily bronzové kajakářky Kateřina Vacíková, Petra Slováková a juniorka Radka Valíková, které dělily pouhé dvě sekundy od stříbra. Mistryněmi Evropy jsou podle očekávání Němky.

2. Francie -9,05,
3. Německo -14,34, ...5. Česko (Rolenc, Kejklíček, Hajský) -34,02.

C2: 1. Česko (Rygel-Uncajtik, Neset-Lisický, Šálek-Říha) 15:05,20, 2. Slovensko -3,23, 3. Británie -31,73.Ženy:K1: 1. Německo 15:12,43, 2. Francie -7,91, 3. Česko (Vacíková, Slováková, Valíková) -9,63.