19. července 2009 • 16:25

Organizátoři MS namontovali neschválené bloky

Autor:
Michael Phelps
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden před startem bazénových soutěží na mistrovství světa v Římě se postaraly o pozdvižení startovací bloky, které organizátoři namontovali v areálu Foro Italico. Nový typ bloků připomínajících ty atletické totiž ještě neschválila pro užívání Mezinárodní plavecká federace FINA.



Organizátoři se však brání, že nešlo o jejich chybu, ale jen test.

Nové bloky, které mají umožnit lepší odraz, FINA povolila až od roku 2010. Před mistrovstvím světa totiž neměly všechny účastnické země stejné možnosti na novinku si zvyknout. Proto vzbudily nové typy bloků v dějišti šampionátu tolik pozornosti. "Tentokrát byla Itálie příliš napřed, ne pozadu jako obvykle," napsala uštěpačně Gazetta dello Sport.

Pořadatelé však odmítají, že by se dopustili omylu. "Bloky jsme tam dali jen z testovacích důvodů. Ta zkosená část na zadní části se před soutěžemi odmontuje, takže bude startovací zařízení vyhovovat pravidlům," řekl agentuře SID mluvčí organizačního výboru Francesco Passariello.

Vedle zmatků kolem bloků trápí pořadatele i rozmary počasí, kvůli nimž musel být už dvakrát změněn program dálkového plavání, které mělo začít už dnes. Poté co vlny zničily prostor startu na pláži v Ostii, posunuly se všechny tři dálkové závody zhruba o dva dny. Pět kilometrů se bude plavat v úterý, deset nově už o den později a v sobotu bude na programu maraton na 25 km.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, plavání, řím, ms
 







Klasická verze
Mobilní verze