27. července 2009 • 11:47

Český rekord Fučíkovi na postup nestačil

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Český reprezentant Tomáš Fučík dnes na plaveckém mistrovství světa v Římě vylepšil časem 56,10 sekundy národní rekord na 100 metrů znak. Na postup do semifinále mu to však nestačilo.

V rozplavbách skončili také další Češi Květoslav Svoboda, Simona Baumrtová, Petra Klosová, Petra Chocová a Martina Daňková.Fučík své předchozí maximum z loňského roku vylepšil o 44 setin.

Nejrychlejší byl Španěl Wildeboer, který časem 54,93 zaplaval nový rekord šampionátu.Osminásobný olympijský vítěz z Pekingu Michael Phelps při svém prvním individuálním startu postoupil do semifinále kraulařské dvoustovky z druhého místa s časem 1:45,60.

Za nejrychlejším Paulem Biedermannem z Německa zaostal o tři setiny a za vlastním světovým rekordem o téměř tři vteřiny.Český reprezentant Svoboda obsadil se ztrátou téměř 4,5 vteřiny 46. místo a nepostoupil.Do semifinále na 100 m znak neprošla ani jedna z českých reprezentantek.

Baumrtová sice zaostala za českým rekordem Ilony Hlaváčkové jen o pět setin, s časem 1:01,79 však obsadila 26. místo. Hned za ní skončila Klosová, která byla o čtyři setiny pomalejší.

Nejrychlejší byla v rekordu šampionátu Britka Gemma Spofforthová s časem 58,78 sekundy.Rekord mistrovství překonala na trati 100 m prsa časem 1:05,66 také Američanka Rebecca Soniová. České plavkyně Chocová s Daňkovou obsadily 45. a 51. místo.