2. srpna 2009 • 11:45

Závadová vylepšila český rekord

Autor:
Závadová
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plavkyně Barbora Závadová na mistrovství světa v Římě výrazně zlepšila český rekord v polohovém závodě na 400 metrů. Šestnáctiletá reprezentantka dnes v rozplavbách pokořila dvanáct let starý výkon Hany Černé a časem 4:41,90 minuty posunula české maximum o 2,15 vteřiny.Osobní rekord si vylepšila o více než sedm vteřin, v konečném pořadí to stačilo na 17. místo. Za nejrychlejší Australankou Stephanií Riceovou zaostala o téměř sedm vteřin.Evropský rekord padl v rozplavbách polohové štafety mužů na 4x100 metrů.

Postarali se o něj Němci výkonem 3:29,48 minuty. Kvarteto Helge Meeuw, Hendrik Feldwehr, Benjamin Starke, Paul Biedermann za nejlepším světovým časem Američanů z olympiády v Pekingu zaostalo o 14 setin.

Ze druhého místo postoupili do odpoledního finále Australané, třetím časem se kvalifikovali Američané, kteří v rozplavbách nastoupili bez odpočívajícího Michaela Phelpse.

V souboji o cenné kovy už osminásobný vítěz z Pekingu chybět nebude a hodlá do své sbírky čtyř zlatých a jedné stříbrné medaile z římského bazénu Foro Italico přidat pátý titul.

Bazénové plavání - rozplavby s českou účastí:

Muži:4x100 m pol. záv.:

1. Německo 3:29,48 - evropský rekord, ...
20. ČR (Fučík, Bartůněk, Rubáček, Verner) 3:37,10.


Ženy:400 m pol. záv.:

1. Riceová (Austr.) 4:34,62, ...
17. Závadová (ČR) 4:41,90 - český rekord.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, plavání, závadová
 Klasická verze
Mobilní verze