Plavec (†26) se utopil. Kvůli teplé vodě | iSport.cz
24. října 2010 • 14:37

Plavec (†26) se utopil. Kvůli teplé vodě

Autor: bko
Dálkový plavec Fran Crippen zahynul při závodě
TOP VIDEA
TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světový pohár dálkových plavců na otevřeném moři v Dubaji skončil tragédií. Při závodě na 10 kilometrů zemřel americký plavec Franc Crippen (†26). Podle všeho kvůli vysoké teplotě vody v moři u pobřeží Spojených arabských emirátů.Problémy s teplotou vody přes 30° Celsia měli ale i další závodníci. Několik jich po dokončení závodu muselo být kvůli totálními vyčerpání převezeno do nemocnice.

Šestadvacetiletý Crippen, který na stejné trati získal při loňském mistrovství světa bronzovou medaili, se ale do cíle nedostal. Až po dvou hodinách bylo objeveno jeho tělo dva kilometry od cíle.

Crippen si prý stěžoval svému kouči na únavu, ale v závodě pokračoval. Když se zjistilo, že v cíli chybí, jeho kolegové se ho okamžitě vydali hledat, do akce se rychle zapojil i záchranný tým.

Crippenovo tělo našli až po dvou hodinách přímo u bójky na osmém kilometru. Lékaři se ho ještě pokoušeli oživit, ale marně.

 
Články odjinud


Články odjinud