Synek i Knapková postoupili přímo do semifinále | iSport.cz
1. listopadu 2010 • 07:57

Synek i Knapková postoupili přímo do semifinále

Autor: ČTK
Ondřej Synek
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková úspěšně vstoupili do mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. Oba čeští reprezentanti vyhráli na jezeře Karapiro své úvodní rozjížďky a zajistili si přímý postup do semifinále.Mezi dvanáct nejlepších postoupil i dvojskif David Jirka, Petr Vitásek, který sice obsadit ve své rozjížďce třetí místo s odstupem pěti sekund za nejrychlejšími Brity Matthewem Wellsem a Marcusem Batemanem, ale k přímému postupu to veslařům pražské Dukly stačilo.

První vystoupení na šampionátu se naopak příliš nevydařilo ženskému dvojskifu sester Jitce a Lence Antošových. Obsadily páté místo a musí do oprav. V případě výhry přitom mohly postoupit přímo do finále.

Osmadvacetiletý Synek, který v letošním roce vyhrál Světový pohár i mistrovství Evropy, prakticky po celou trať bez problémů kontroloval první místo a druhého Tima Maeyense z Belgie nakonec porazil o více než osm sekund.

O dva roky starší Knapková měla úlohu ještě jednodušší, díky menšímu počtu startující v kategorii ženského skifu do semifinále postupovala hned trojice veslařek.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského měla navíc jen čtyři soupeřky, neboť Dánka Fie Udby Erichsenová na start nenastoupila. Knapková nakonec druhou Rusku Julii Levinovou porazila o téměř čtyři sekundy.

 
Články odjinud


Články odjinud