Mistry ČR v plážovém volejbalu jsou Kubala s Pavlasem | iSport.cz
5. srpna 2007 • 00:00

Mistry ČR v plážovém volejbalu jsou Kubala s Pavlasem

Autor: ČTK
ilustrační foto
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Jaroslav Pavlas se dnes ve Slavkově u Brna radovali ze zisku premiérového domácího titulu.Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Jaroslav Pavlas se dnes ve Slavkově u Brna radovali ze zisku premiérového domácího titulu. Ve finále v souboji dvojic s olympijskými ambicemi porazili 2:1 na sety Martina Lébla a Michala Bízu. Posledně jmenovaný obhajoval titul, který loni při Kubalově zranění získal s Miroslavem Svobodou. Do zápasu vstoupili lépe nejvýše nasazení, když si díky Kubalovým blokům a chybám soupeře záhy vypracovali pětibodový náskok. Ten už udrželi až do konce a úvodní sadu vyhráli 21:17. Úvod druhé sady měl podobný průběh, jen v opačném gardu. Nad sítí tentokrát kraloval Lébl a společně s Bízou vedli už 10:5. Pak Pavlasovi začal vycházet riskantní servis a záhy byl stav vyrovnaný. Kubala s Pavlasem se pak dostali do vedení 18:16, ale při oddechovém čase vypadli z rytmu a soupeř si pěti body za sebou vynutil rozhodující sadu. V ní už hráli v lepší pohodě opět Kubala s Pavlasem a vyhráli ji bez problémů 15:8, když Bíza při mečbolu zasmečoval do autu. "Dneska rozhodlo Jardovo nekompromisní podání, z jasného druhého setu jsme ještě udělali drama. Jarda byl nejlepší hráč na hřišti a já jsem rád, že jsem titul získal právě s ním," řekl České televizi Kubala, který loňskou sezonu odehrál s Bízou. Bíza s Léblem měli v semifinále po jasně vyhrané první sadě hodně práce s párem Pavel Kolář, Martin Tichý. Po dramatické koncovce zvítězili až 26:24. "Situaci jsme si v závěru druhého setu zkomplikovali zbytečnými chybami, ovšem naši soupeři podali nesmírně bojovný výkon," řekl po utkání Bíza. Kolář a Tichý, kteří se chystají na evropský šampionát do 23 let na Kypru, nakonec ve Slavkově získali bronz. V duelu o třetí místo zvítězili nad předloňskými mistry republiky Josefem a Petrem Benešovými 2:0. Ve čtvrtfinále potkala smůla jednoho ze spolufavoritů Pavla Rotrekla, který si poranil záda a musel společně se svým spoluhráčem Robertem Kufou z turnaje odstoupit.


Výsledky: Finále: Kubala, Pavlas - Bíza, Lébl 2:1 (17, -18, 8), o 3. místo: Kolář, Tichý - J. Beneš, P. Beneš 2:0 (17, 20), semifinále: Bíza, Lébl - Kolář, Tichý 2:0 (11, 24), Kubala, Pavlas - J. Beneš, P. Beneš 2:0 (12, 19). Další pořadí: 5.-6. Moník, Habr a Weiss, Šimko, 7.-8. Sedláček, Pak a Dumek, D. Kufa.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud