Drží při sobě! Ale šťouchance v dětství byly, smějí se Dostálovy sestry | iSport.cz
13. září 2016 • 17:30

Drží při sobě! Ale šťouchance v dětství byly, smějí se Dostálovy sestry

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0! Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2! Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spolu s judistou Lukášem Krpálkem se stal nejúspěšnějším českým sportovcem na olympiádě v Riu de Janeiro. Rychlostní kanoista Josef Dostál si z Brazílie přivezl stříbrnou a bronzovou medaili, jak však přiznává, velký díl na jeho úspěchu má i rodina. "Rodina je základ všeho, cítil jsem tu sílu, kterou mi dávají," říkal úspěšný olympionik během úterního beachvolejbalového turnaje ve Žlutých lázních, kterého se spolu se sestrami Annou a Magdalenou zúčastnil.Obě dvě Dostálovy sestry se beachvolejbalu aktivně věnují, svému bratrovi však v Riu usilovně držely palce. "V Londýně jsme byly, teď v Riu jsme už bohužel nemohly, tak jsme fandily u televize. Zásadně se díváme spolu, byly jsme domluvené, že bez sebe fandit nemůžeme," říkají obě sestry.

A jak popisují vzájemné vztahy s bratrem během dětství? "Vždycky jsme spolu vycházeli dobře, držíme při sobě. Samozřejmě nějaké šťouchance a neshody tam byly, ale myslím, že spousta lidí nám ten vztah závidí," shodují se sourozenci.

Dostál ukázal ségry a zahráli si beachvolejbal

Třiadvacetiletý český olympionik si podpory svých nejbližších velmi váží. "Rodina je základ všeho. Cítil jsem tu sílu, kterou mi dávají. Do Ria jsem jel s čistou hlavou, závodil jsem nejen pro sebe, ale pro rodinu a fanoušky, kteří mě podporovali."

Josef Dostál, který před několika dny vstoupil i do Síně slávy deníku Sport, (VÍCE ZDE >>>) však nenechává podporu svých sester bez odezvy. "Rád se zajdu podívat na volejbalový turnaj, kde hrají. Na mezinárodní nejezdím, ale když hrají doma, tak přijdu."

Sám však o svých volejbalových kvalitách příliš vysoké mínění nemá. "Mám obě ruce levý, bagr zvládnu v pohodě, ale neumím smečovat," usmívá se dvojnásobný medailista z Brazílie.

Dostál: Fuksa si sebe ušil obrovský tlak

Dostál při závodě vrčí na soupeře a kouše se do tváří

Olympijský medailista Dostál je v Síni slávy deníku Sport

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud