Nahrávač Janouch slaví s Friedrichshafenem triumf v poháru. Myslí i na titul | iSport.cz
24. února 2019 • 17:34

Nahrávač Janouch slaví s Friedrichshafenem triumf v poháru. Myslí i na titul

Volejbalista Jakub Janouch touží získat v Německu mistrovský titul.
TOP VIDEA
Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder Sparta - Karviná: Demolice, 0:3! Kolaps Chipcia a Nity, Wágner přidává třetí úder
Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě Fanoušci Kladna v euforii! Extraligu vítali společně s hráči na ledě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalista Jakub Janouch pomohl týmu Friedrichshafen získat rekordní šestnáctý titul v Německém poháru. Ve finále v Mannheimu porazili Lüneburg 3:0 po setech 25:23, 25:18 a 25:16. Pro českého hráče to byl první titul po přestupu z Liberce do Německa. Na finálový duel dorazilo 10 tisíc diváků. „Bylo to něco neskutečného, nádherná atmosféra. Soupeř se s tím popral hůře, my jsme toho využili,“ popsal Janouch událost v hokejové aréně.Právě Friedrichshafen je specialista na Německý pohár, vybojoval ho potřetí za sebou a popáté za šest let. „Nyní ale cílíme na bundesligový titul. Největším soupeřem je pro nás stále Berlín. Uvidíme, co ostatní. Každý může porazit každého, největšími favority jsme však my společně s Berlínem,“ tvrdil nahrávač Janouch, podle kterého je největší síla Friedrichshafenu v sehranosti, v obraně a v útoku.

Německá liga podle Janoucha šla nahoru, proudí do ní hodně cizinců například z Jižní Ameriky. „Velice přívětiví jsou také fanoušci. Například babičky nám na venkovní zápasy občas něco uvaří nebo upečou koláče,“ dodal Janouch. Návštěvnost v bundeslize je různorodá – některé týmy mají halu pro 1500 lidí, ale například Berlín má arénu pro 15 tisíc lidí.

V letošním roce Friedrichshafen zaznamenal neúspěch, když v Lize mistrů nepostoupil ze skupiny.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud