Květoslav Šimek
16. května 2022 • 09:30

Ostrava uvidí olympijské vítěze, světové jedničky i české hvězdy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

J&T Banka Ostrava Beach Pro, beachvolajbalový turnaj elitní kategorie (25.- 29. května) v unikátním prostředí Dolních Vítkovic, bude mít špičkové obsazení. V hlavní soutěži se představí zlatí z Tokia, norští bombarďáci Anders Mol a Christian Sorum. Stejně tak bronzoví z Tokia Cherif Younousse a Ahmed Tijan z Kataru, druhý nejlepší pár aktuálního světového žebříčku. Přijedou i Stefan Boermans a Yorick de Groot z Nizozemí, kteří jsou ve světovém žebříčku první. A chybět pochopitelně nebudou ani české hvězdy Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří už byli v Ostravě dvakrát senzačně stříbrní. Stejně našlapaná bude i soutěž žen.Ostravský turnaj se posunul do nejvyšší kategorie.  O tom nejlépe vypovídá například i to, že o čtyři volná místa budou v kvalifikaci bojovat také vítězové ostravského turnaje Pablo Herrera a Adrián Gavira ze Španělska nebo Aleksandrs Samoilovs s Janisem Šmedinšem z Lotyšska. Kvalifikace začíná ve středu 25. května, zápasy ve skupinách se rozjedou ve čtvrtek a pátek.

Loňští vítězové, Alexander Brouwer a Robert Meeuwsen z Nizozemí, jsou mezi 11 nasazenými v hlavní soutěži. Divokou kartu dostali mladíci Jakub Šépka s Tomášem Semerádem. Pod vysokou pecí se představí i zástupci brazilské školy. Na úspěchy z předchozích ročníků budou navazovat Andre a George nebo Alison s novým spoluhráčem Gutem. Jejich krajané Álvaro Filho s Evandrem a Bruno Schmidt se Saymonem budou usilovat o postup z kvalifikace.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro se v Dolních Vítkovicích odehraje na dvou soutěžních kurtech. Plážoví volejbalisté budou mít k dispozici další dvojici tréninkových hřišť. Kapacita tribun je 2500 míst. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal, vstup do Fan zóny je zdarma.

PROGRAM TURNAJE A CENY VSTUPENEK

středa 25. května: kvalifikace (předprodej 50, na místě 100)

čtvrtek 26. května: zápasy ve skupinách (200, 250)

pátek 27. května: zápasy ve skupinách (200, 250)

sobota 28. května: čtvrtfinále a semifinále (400, 450)

neděle 29. května: o 3. místo a finále (400, 450)

Celovíkendová vstupenka 700 a 800, turnajová 1 000 a 1 200

(víc informací na www.ostravabeachpro.cz)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud