1. dubna 2009 • 12:17

Reprezentační kouč Haník čeká skvělý turnaj

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér české reprezentace Zdeněk Haník očekává, že ve víkendovém turnaji Final Four Ligy mistrů v Praze bude k vidění zcela mimořádný volejbal.Do O2 Areny se totiž sjedou celky, které mají v sestavách největší světové hvězdy současnosti. S italskou Maceratou navíc přicestuje jeho svěřenec z národního mužstva Martin Lébl, v týmu Iraklisu Soluň zase působí někdejší Haníkův spoluhráč a československý reprezentant Andrej Kravárik.

Haník očekává po všech stránkách výjimečný turnaj se zápasy takové kvality, která jinak není v Česku k vidění. "Jednak už jen ty hvězdy, které přijedou - Giba a Kazijski jsou nejlepší světoví smečaři, k tomu Verbov, Abramov a další. A samozřejmě i jeden český a jeden československý hráč," podotkl Haník. Tipovat vítěze nicméně nehodlá, poněvadž všechna mužstva v akci neviděl.

Bedlivě však bude sledovat také další záležitosti. "Klubový turnaj je vůči soutěžím nároďáků specifický, protože zájmy a očekávání těch klubových bossů bývají obrovská. Bezesporu to přinese i po všech stránkách špičkovou práci s maximálním nasazením a snahou celých realizačních týmů, třeba z hlediska statistiků. To při vší úctě v semifinále české extraligy postrádám," dodal.

V moderní pražské hale se zatím odehrál jediný volejbalový zápas, na podzim 2006 tam v přípravě před MS Haníkovi svěřenci nastoupili proti ruské reprezentaci. "Přestože je to obrovská hala, mně v ní bylo příjemně. Ale i Martin Lébl mi pak přiznal, že ti hráči jsou sice na leccos zvyklí, ale dvanáct tisíc lidí v hledišti, to že na ně dýchlo. A taky je to semlelo," vzpomínal trenér.

Libeňská aréna by měla být zaplněná i nyní a Haník je zvědav především na to, kolik fanoušků dorazí na Final Four z Řecka. "Málokde jinde je totiž k vidění, jak se diváci mohou chovat," naznačil.

S obdivem se Haník vyjadřuje o sedmatřicetiletém Kravárikovi, kterého dobře zná ze společného působení v československé reprezentaci a ve VKP Bratislava i ze zápasů populární antukové ligy. "Jednak to je hráč par excellence, s obrovským vnitřním rozměrem a sebedůvěrou. A pak to už ve dvaceti letech byl taky politik, vždycky uměl výborně nakládat se svou image. Určitě o něm ještě uslyšíme, možná je to budoucí řecký ministr sportu," řekl o slovenském rodákovi, který od roku 2004 reprezentuje Řecko.

Haník ani nečekal, že by se vedle Lébla mohl do Final Four Ligy mistrů probojovat i další český volejbalista. "Možná mohl postoupit nahrávač Ticháček s Friedrichshafenem, ale ten už nemá takový tým jako dřív. Nakonec vypadli ve čtvrtfinále právě s Iraklisem, ten je velice silný," uvedl Haník.

Za necelé dva měsíce ho s reprezentací čeká liberecký turnaj kvalifikace MS 2010. "Hráčům se teď v klubech daří, určitě mám z čeho vybírat, ale stejně bude nakonec nejvíc záležet na tom, v jaké náladě přijedou. Rozhodně mezi tím není přímá úměra. Spíš to bývá i tak, že komu ta sezona tolik nevyšla, je potom v reprezentaci žhavější," dodal Haník.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud