Českobudějovičtí dostanou milion! | iSport.cz
21. května 2009 • 14:24

Českobudějovičtí dostanou milion!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Mistři!
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

České Budějovice odmění volejbalisty Jihostroje, kteří jako první v české extralize potřetí za sebou získali mistrovský titul, prémií ve výši jednoho milionu korun.Novinářům to dnes řekl primátor Juraj Thoma s tím, že záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

"Je to odměna za jejich excelentní výsledek, protože už potřetí v řadě se volejbalisté z Budějovic stali mistry České republiky," řekl Thoma. V předchozích dvou letech získali za vítězství od města 600.000 korun, z toho 100.000 korun byla odměna a půl milionu korun byla dotace na účast v evropské soutěži.

"V letošním roce peníze nijak specifikovat nebudeme. Je na rozhodnutí volejbalového klubu, jak s těmi penězi naloží," upřesnil primátor. Dodal, že radnice v rozpočtu s obvyklou částkou 600.000 počítala a zbytek uhradí z peněz vyčleněných na akce v rámci českého předsednictví EU, které už ve větší míře neplánuje.

Novodobá historie a zatím nejúspěšnější etapa jihočeského volejbalového klubu se datuje od roku 1994, kdy byla ukončena činnost všech mužských družstev TJ Škoda a nový A-tým se plně profesionalizoval. Do zániku federace byly České Budějovice průměrným oddílem, jehož největším úspěchem byl bronz z ligového ročníku 1967. Před Jihočechy vyhrála nejvyšší soutěž třikrát za sebou naposledy RH Praha v letech 1984-86.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud