Kouč Šiller: Bylo to MS o dvou polovinách | iSport.cz
10. listopadu 2010 • 12:11

Kouč Šiller: Bylo to MS o dvou polovinách

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělá základní skupina a nevydařené působení v té čtvrtfinálové. Tak se dají shrnout výkony volejbalistek na mistrovství světa v Japonsku. Trenér Jiří Šiller se nechtěl po prohře s Thajskem, posledním vystoupení týmu na šampionátu, pouštět do obsáhlejší analýzy."Výsledek je pořád moc živý na to, abych si udělal celkové hodnocení," řekl Šiller Radiožurnálu.

"Určitě se šampionát se dá rozdělit na dvě půlky. První byla výrazně úspěšnější než druhá. To je v kostce všechno, protože na bližší hodnocení potřebuje člověk časový odstup, aby ho mohl udělat bez vlivu emocí," dodal kouč.

Helena Havelková má rozhodně půvabu dostatekHelena Havelková má rozhodně půvabu dostatekFoto ČTK


V první části šampionátu dokázaly volejbalistky potrápit favorizovanou Brazílii a dokonce porazily Italky. Ve druhé fázi turnaje ovšem získaly ve čtyřech zápasech jen dva sety a prohrály po nadějném začátku i s Thajskem.

"I toto bude předmětem analýzy, kterou bych chtěl provést s odstupem času," řekl Šiller.

Volejbalistky obsadily dělené patnácté místo. Lepšího výsledku dosáhl národní výběr po rozdělení Československa jen v roce 1994, kdy byl v Brazílii devátý.

 
Články odjinud


Články odjinud