V Plzni si můžete zaběhat s Neumannovou. Nebo s její dcerou | iSport.cz
27. října 2011 • 14:33

V Plzni si můžete zaběhat s Neumannovou. Nebo s její dcerou

Autor: spo
TOP VIDEA
Boj o záchranu vrcholí. Našli jsme 4 hráče, kteří mohou své týmy zachránit
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už dávno Kateřina Neumannová nehltá velké tréninkové dávky, ale sportuje pro radost a dobrý pocit. Ani na nové silniční desítce RunTour v Plzni, která se poběží v sobotu 5. listopadu, se nechystá závodit. „Přijdu si prostě zaběhat, závodní kariéru už jsem ukončila,“ říká Neumannová, která bude patřit k největším hvězdám akce.Volba závodu v Plzni, který je pilotní akcí seriálu RunTour České pojišťovny s plánovanými šesti podniky v roce 2012 po celé ČR, není úplně náhodná.

„K Plzni mám osobní vztah. Bydlela jsem tu jako malá s rodiči, kteří tu žili ještě poté, co já jsem se odstěhovala. Bratr tu studoval vysokou školu a já jsem do Plzně dojížděla ke specialistovi na ortodoncii, když jsem nosila rovnátka,“ prozrazuje někdejší mistryně světa a olympijská šampionka.

V dobách, kdy patřila k elitním běžkyním na lyžích ve Světovém poháru, zvládla v přípravě mimo jiné naběhat až 1 500 kilometrů. Víc než na silnici, která ji čeká v Plzni, se pohybovala v na lesních stezkách. A tak, ač se to může zdát zvláštní, ani nemá žádný osobní rekord.

„Měli jsme různé měřené úseky v lese a v nich jsem třeba vynikala, ale nějaké porovnatelné časy nemám,“ prozrazuje.

Kateřina Neumannová si vyzkoušela i vodní lyže...
Kateřina Neumannová si vyzkoušela i vodní lyže...

„Chodím teď běhat dvakrát týdně, většinou o víkendu na Šumavě. Sport mi pomáhá cítit se lépe a běh je ta nejjednodušší forma pohybu. Je dost intenzivní, takže není časově tak náročný. Pro mě tedy ideální.“

Na start doprovodných dětských závodů se na 1 kilometr se zřejmě postaví i její dcera Lucie. „Sportu se věnuje, dělá gymnastiku. Ještě se rozhodne, zda v Plzni poběží, když tak mi bude alespoň fandit,“ dodává sportovkyně-manažerka.

Poměřit své schopnosti s Kateřinou Neumannovou může každý, kdo se do RunTour přihlásí online do 2. listopadu na http://www.run-tour.cz za zvýhodněnou cenu 250 Kč nebo na místě za 450 Kč. Každý účastník v rámci startovného navíc získá originální balanční náramek.

České pojišťovny
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud